Hrvatska
"Prisilili su nas da sami sebi potpišemo otkaze!"
Niti mjesec dana od otvorenja robne trgovine “Zara” u novootvorenom trgovačkom centru Supernova u Zadru, trinaestero ljudi dobilo je otkaz. Tvrde, k tome, da su bili “prisiljeni potpisati da pristaju na sporazumni raskid ugovora iz osobnih razloga”.
– Neki od nas počeli su raditi u devetom mjesecu. Dobili smo ugovor o radu na neodređeno vrijeme sa probnim rokom od tri mjeseca. Nakon dva i pol mjeseca rada, nakon što se dućan očistio, police pobrisale, roba posložila – dobili smo otkaze. Dok smo radili u prašini i bili im potrebni, bili smo divni i krasni, pričaju nam ogorčeni bivši zaposlenici robnog dućana “Zara”, dodajući kako su ispočetka radili i po deset sati sa satom pauze. Dežurali su i čekali dostavu do kasnih noćnih sati.
Potom su svi ponaosob pozivani na razgovor, tvrde, kroz koji im je rečeno da su dobili otkaz i da potpišu ugovor o prestanku radnog odnosa zbog osobnih razloga, odnosno da sami daju otkaz.
– Neki od nas nisu htjeli potpisati takav ugovor o prestanku radnog odnosa, pa su nas ucijenili da će nam u protivnom firma dati otkaz u kojem će navesti sve negativne karakteristike koje im padnu na pamet zbog kojih bi mogli imati problema pri budućem zaposlenju, pričaju nam otpušteni radnici.
– Dok smo mi još radili, iz našeg dućana “Zara” objavili su natječaj na Posao.hr u kojem su tražili zaposlenike, što znači da su naši otkazi bili unaprijed dobro isplanirani. Istkekao je naš probni rok, pa će sada zaposliti nove ljude na tromjesečni probni rok sa istim epilogom. A navodno od države dobivaju novčani stimulans kada zapošljavaju nove ljude, ali da ne bi morali platiti porez oni tim ljudima prije nego im istekne probni rok daju otkaz, čuli smo razna razmišljanja razgovarajući sa ljudima koji su dobili otkaze.
– Mnogi od nas izgubili su pravo prijave na Zavod za zapošljavanje, a neki su davali otkaze i napuštali sigurne poslove kako bi došli ovdje raditi, pa su na kraju izvisili. A bilo je dosta fakultetski obrazovanih ljudi, profesora, ekonomista, odgajatelja. Izlazimo u javnost kako se ovo ne bi ponovilo nekim novim zaposlenicima ovog dućana, naglasili su na kraju zagovora.
Hrvatska
Ciklonalni vrtlog nad Španjolskom utjecat će i na vrijeme u Hrvatskoj, poznato i kada stiže promjena
Nad Europskim kopnom je polje visokog tlaka. Hladna suha zračna masa polarnog porijekla prodire istočno od Karpata prema Crnom moru i donosi manje zahlađenje u naše krajeve.
Prodorom hladnog zraka nad Panonsku nizinu vjetar okreće na sjeverni smjer, a uz obalu se stvaraju uvjeti za jaku anticiklonalnu buru.
Ciklonalni vrtlog nad Pirinejskim poluotokom slabo je pokretan i dalje se hrani energijom – iz razmjerno toplog Sredozemnog mora te se sporo popunjava. Počeo se premještati nad Zapadni dio Sredozemnog mora te će do kraja idućeg tjedna putovati uz sjevernu obalu Afrike prema istoku i donijeti obilne oborine Sardiniji, Siciliji, Tirenskom moru te jugozapadnoj obali Apeninskog poluotoka.
U našim južnim krajevima uzrokovat će promjenu vremena, zapuhat će jugo uz kišu, ali tek za 10 do 12 dana.
Kakvo nas vrijeme očekuje?
Danas će nakon jutarnje magle i jutarnjih temperatura od 3 do 6C u unutrašnjosti i toplijeg Jadrana s temperaturama od 13 do 17 dan biti pretežno sunčan i razmjerno toplo. U unutrašnjosti će se magla tijekom prijepodneva razići te će biti umjerene naoblake ostataka jutarnje magle. Na Jadranu će krajem dana iznenada punom snagom zapuhati bura koja će doseći maksimum u noći na nedjelju te će mjestimice na udare puhati olujnom jačinom. Najviše dnevne temperature u unutrašnjosti od 14 do 18, na Jadranu od 18 do 21.
U nedjelju u unutrašnjosti promjenljivo oblačno s jutarnjom maglom u dolinama i uz tokove rijeka. Na Jadranu i uz Jadran sunčano uz oblake burine kape na priobalnim planinama. Jutarnje temperature u unutrašnjosti oko 3 a na Jadranu oko 11C. Puhat će slab do umjeren sjeverac i sjeveroistočnjak a na Jadranu jaka bura mjestimice s olujnim udarima. Najviše dnevne temperature zraka od 12 do 15 u unutrašnjosti, a na Jadranu oko 18.
U nastavku tjedna pod utjecajem anticiklone stabilno suho vrijeme uz jutarnje magle. Na Jadranu će bura od utorka oslabiti i skrenuti na sjeverozapadnjak. Zbog premještanja hladne zračne mase nad sjeveroistokom Europe manji pad temperature zraka, ali sve u okvirima srednjaka za početak studenog. U unutrašnjosti je mjestimice u noći i pred jutro moguć slab mraz.
Hrvatska
Počinje ocjenjivanje državnih i javnih službenika! Evo kriterija i procedure…
Vlada je na sjednici prihvatila dvije uredbe o ocjenjivanju učinkovitosti rada državnih službenika te postupku, kriterijima i načinu ocjenjivanja rada zaposlenih u javnim službama, na snagu stupaju 1. siječnja iduće godine, a prve odluke o ocjenama donosit će se početkom 2026. Službenici će se ocjenjivati ocjenama ‘izvrstan’, ‘naročito uspješan, ‘uspješan’, ‘zadovoljava’ te ‘ne zadovoljava’.
Prema Uredbi o postupku, kriterijima i načinu ocjenjivanja rada zaposlenih u javnim službama, koju donosi Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, učinkovitost rada zaposlenika javnih službi ocjenjivat će se primjenom općih i posebnih kriterija, a koji će se, s obzirom na specifičnost svake pojedine javne službe, propisati pravilnicima za svako područje javnih službi.
Prijedlogom je definirano da je neposredno nadređeni zaposlenik tijekom godine dužan kontinuirano pratiti rad i postupanje zaposlenika, poticati na kvalitetno i učinkovito izvršavanje radnih zadataka i primjereno ponašanje te pisanim putem upozoravati na propuste i nepravilnosti zaposlenika. U nedostatku hijerarhijske strukture, čelnik javne službe odredit će osobu zaduženu za praćenje rada zaposlenika i predlaganje ocjene.
Nadređeni predlaže ocjenu, uz koju se i prilaže izvješće o učinkovitosti koju vodi, ali zaposlenikova samoprocjena, te je dostavlja Povjerenstvu za predlaganje konačne ocjene najkasnije do 31. siječnja tekuće godine za prethodnu godinu, radi donošenja konačnog prijedloga ocjene.
Povjerenstvo za predlaganje konačne ocjene i Odbor za preispitivanje prijedloga ocjene
Povjerenstvo osniva i imenuje čelnik javne službe, a mora imati neparan broj članova, njih najmanje pet, od kojih najmanje jedan mora biti predstavnik radnika/sindikata, a konačni prijedlog ocjene donose najkasnije do kraja veljače za prethodnu godinu.
Ako je konačni prijedlog ocjene zaposlenika ‘izvrstan’ ili ‘naročito uspješan’, Povjerenstvo ga dostavlja i Odboru za preispitivanje prijedloga ocjene, koje, također, osniva čelnik javne službe. I taj odbor mora imati neparan broj članova, najmanje tri, od kojih najmanje jedan mora biti predstavnik radnika/sindikata.
Ocjena kao kriterij za plaću
Konačna odluka o ocjeni donosi se najkasnije do 15. ožujka za prethodnu godinu i unosi u Registar zaposlenih u javnom sektoru radi dodjele bodova u skladu s odredbama propisa o plaćama u javnim službama.
Uredba propisuje da zaposlenik može dobiti ocjenu ‘ne zadovoljava’ pod uvjetom da je najkasnije tri mjeseca prije isteka godine za koju se provodi ocjenjivanje pisanim putem upozoren na mogućnost dobivanja negativne ocjene, s pozivom na obvezu poboljšanja izvršenja obveze.
Radnici koji su u prethodnoj godini radili manje od šest mjeseci ne ocjenjuju se, a za razdoblja odsutnosti s rada zbog korištenja rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog, očinskog dopusta i skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju koja su trajala duže od šest mjeseci u kalendarskoj godini za koju se provodi ocjenjivanje, zaposlenik će se ocijeniti ocjenom ‘uspješan’.
Kod ocjenjivanja čelnika javne službe, neposredno nadređenog zaposlenika zamjenjuje tijelo koje je imenovalo čelnika javne službe.
Za ocjenu ‘ne zadovoljava’ – prekid službe
Što se tiče državnih službenika, postupak ocjenjivanja učinkovitosti rada provodit će se kroz tri faze – planiranje ključnih zadataka koje državni službenik treba obaviti, kontrolu učinkovitosti rada, pri čemu državni službenik i neposredno nadređeni službenik polugodišnje i na kraju kalendarske godine obavljaju pregled onoga što je do tada ostvareno te ocjenjivanje učinkovitosti rada, pri čemu nadređeni službenik ocjenjuje cjelokupni rad državnog službenika tijekom kalendarske godine.
Nadređeni će biti dužan pratiti rad državnog službenika i o tome voditi evidenciju, najkasnije do 31. srpnja tekuće godine provesti polugodišnju kontrolu, a od 1. siječnja do 15. siječnja tekuće godine i završnu kontrolu učinkovitosti rada.
Državnom službeniku i namješteniku, kao i službeniku i namješteniku u javnoj službi koji je ocijenjen ocjenom ‘ne zadovoljava’, prema Zakonu o plaćama u državnoj i javnim službama, prestaje državna služba u skladu s propisima o državnim službenicima, odnosno za javne službenike prestaje služba redovitim otkazom u skladu s općim propisom o radu.
Ministarstvo pravosuđa, javne uprave i digitalne transformacije predlaže tri grupe kriterija ocjenjivanja – opći, posebni i kriteriji za rukovodeće državne službenike.
Prijedlog ocjene daje neposredno nadređeni službenik uz koji se prilaže i samoprocjena državnog službenika, koji ima pravo dati i primjedbu na ocjenu, a konačni prijedlog ocjene daje nadređeni službenik koji rukovodi najvišom ustrojstvenom jedinicom.
‘Izvrstan’ i ‘naročito uspješan’
Prijedlog ocjene ‘izvrstan’ mora biti posebno obrazložen, a da bi postigao tu ocjenu državni službenik mora ostvariti bodove za ocjenu ‘naročito uspješan, propisuje se u prijedlogu Uredbe, imati iznimne rezultate u radu, posebice ako obavlja poslove u opsegu znatno većem od uobičajenog ili je inovativan i kreativan te aktivno sudjeluje u unapređenju upravnog područja ili se dodatno angažira na provedbi reformi i projekata u upravnom području u kojem je zaposlen.
Prijedlog ocjene ‘izvrstan’, kao i ‘naročito uspješan’ dostavlja se Odboru za preispitivanje prijedloga ocjena, koje osniva čelnik tijela.
Prve ocjene početkom 2026. godine
Uredbe stupaju na snagu 1. siječnja 2025., a prve odluke o ocjeni učinkovitosti rada prema kriterijima i načinu vrednovanja donosit će se početkom 2026. godine.
– Prva isplata dodataka na plaću za one službenike koji će u 2025. i 2026. godini prikupiti potreban broj bodova, odnosno njih 12, što znači da će biti ocijenjeni dvije uzastopne godine ocjenom ‘izvrstan’, očekuje se 2027. godine, rekao je ministar pravosuđa, javne uprave i digitalne transformacije Damir Habijan.
Dodatak na plaću za učinkovitost rada obračunava se na osnovnu plaću uvećanu za dodatak za radni staž i, prema Zakonu, za ostvarenih najmanje 12 bodova prilikom ocjenjivanja iznosi tri posto i povećava se s povećanjem ostvarenih bodova, a za ostvarenih najviših 120 bodova iznosi 30 posto.
Hrvatska
Evo kolike će božićnice dobiti zaposleni u državnim firmama
Ako radite u državnoj firmi, božićnica vam je zagarantirana. Evo koliko će zaposleni dobiti pod bor. Cifre i nisu neke, osim u HEP-u.
HŽ Infrastruktura d.o.o. božićnicu će isplatiti svim radnicima, a određena je prema važećem Kolektivnom ugovoru. Božićnica će za 2024. godinu iznositi 250 eura po radniku. Ukupan predviđeni iznos za božićnice je 1,33 milijuna eura, rekli su za Dnevnik.hr u tvrtki.
Janaf svojim zaposlenima temeljem Kolektivnog ugovora uoči Božića daruje božićnicu u iznosu od 331,81 eura.
Svojim radnicima INA i ove godine isplaćuje naknade i potpore utvrđene važećim Kolektivnim ugovorom: prigodnu nagradu za Božić, tzv. božićnicu, u iznosu od 331,81 EUR neto te dar za djecu u visini od 132,72 EUR neto po djetetu. Isplatom božićnice obuhvaćeni su svi radnici u društvima INA Grupe, odnosno više od 8500 radnika, priopćili su.
Radnicima većine društava INA Grupe početkom prošle godine, uslijed inflatornih pritisaka, iznosi godišnjih bonusa ugrađeni su u fiksna mjesečna primanja koja su porasla svim zaposlenima, a pritom je zadržan i kvartalni bonus koji se radnicima isplaćuje ovisno o ostvarenju poslovnih rezultata i individualnom doprinosu, naveli su dodatno u priopćenju.
Hrvatske ceste pod borom svojim zaposlenima dat će 150,00 eura, jednako kao i prošle godine. Ukupni iznos isplate ovisi o broju zaposlenika u mjesecu isplate. Trenutni broj zaposlenika je 483
Hrvatska pošta isplatit će božićnicu u iznosu 500 eura, što je čak 300 eura iznad iznosa propisanog Kolektivnim ugovorom.
HEP će svojim djelatnicima isplatiti iznos od 497,71 eura po radniku.
Grad Zagreb će svojim djelatnicima sukladno odredbama Kolektivnog ugovora također isplatiti božićnice. Ona će za 3009 zaposlenika Gradske uprave za 2024. godinu iznositi 331,81 euro.
-
Hrvatska3 dana prije
ZNATE LI KADA I ŠTO SLAVIMO? 31. listopada je Svjetski dan štednje, 1. studenog Svi sveti, a pokojnih se sjećamo 2. studenog…
-
Hrvatska2 dana prije
BLAGDAN SVIH SVETIH / Znate li što danas slavimo?
-
ZADAR / ŽUPANIJA9 sati prije
DUŠNI DAN / Danas se obilaze groblja i pale svijeće. Večeras u katedrali misa za sve vjerne mrtve
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 dan prije
PRODUŽENI VIKEND / Ovo je radno vrijeme trgovina u Zadru danas i u nedjelju…
aura
9. prosinca 2010. at 13:07
Nažalost ista stvar se dogodila djelatnicima još nekih dućana u Supernovoj. Uzeli su radnike da im poslože dućane i dovedu ih u radno stanje i onda im podijelili otkaze.
zara
9. prosinca 2010. at 13:43
Pouzdano znam da se fakultetski obrazovani kadrovi u maloprodaji baš ne snalaze. Prodaja ima svoje zakonitosti i veliku dozu stresa, a ljudi koji su završili fakultet za odgajatelja i sl. ipak nisu prodavači, pogotovo u ovoj zemlji. Inozemni standardi trgovine i usluga su znatno viši od ovdašnjih. Jasno je da svih privuče posao i dobra plaća, no činjenica da je netko završio visoku školu ne znači ujedno i to da može raditi sve poslove. Naravno, prema stručnosti i naobrazbi bi trebali biti i dobro plaćeni, no nisu svi za sve.
nina
14. prosinca 2010. at 21:45
Draga Zara, totalno pretjeruješ s glupim primjedbama. Činjenica je da je danas previše nezaposlenih, kako onih s SSS-om, tako i onih s VSS-om i svima je potreban posao zbog egzistencije, bilo da se radi o poslu u struci ili nekoj drugoj vrsti posla. I ja sam osobno prekvalificirana za rad u butiku jer sam po zvanju profesorica, ali svejedno bi radila u butiku, a i dosad sam radila takve poslove i to što sam fakultetski obrazovana apsolutno mi može samo pomoći u svakoj vrsti posla pa tako i u trgovini, jer vi očito nemate pojma koliko stresa može podnijeti neko sa završenim faksom. A što se konkretno butika Zara tiče, iako sam i tamo poslala molbu, nakon svega pročitanog o otkazima (a neke stvari sam čula i direktno iz prve ruke), radije ću bit doma nego da imam posla s takvim kretenima od šefova kakvi su u Zare.
lusi
9. prosinca 2010. at 20:16
daj molin te zara u drugim država ni ne postoje srednje škole za prodavača, a znaš zašto? jer se smatra da to baš svatko može raditi, a tako i je!!!!
za neke rukovodeće pozicijetreba biti obrazovan, ali prodavači mogu biti svi
B.
4. rujna 2013. at 16:49
a šta si onda ti tako pametna završila?!??
zara i lusi
9. prosinca 2010. at 23:57
Idete iz krajnosti u krajnost. Ne možeš generalizirati i reći da se ljudi ne snalaze u trgovini jer su fakultetski obrazovani, kao sto ne možeš reći da prodavati može svatko. Možeš naučiti biti trgovac ili možeš imati “mota” za to, pa ti ide od ruke.
Vrlo individualna stvar i prije bi rekao da ovisi o volji, nego o nekom pretjeranom znanju.
Možda se fakultetski obrazovani ne trude kao sto bi to mozda netko kome je to “u skladu sa strucnom spremom”, jer to im je vjerovatno privremena solucija, pa sto ce se sad oni tu nesto lomiti i truditi biti ljubazni i pretrgavati od posla kad je ionako privremeno.
Opet kazem ovisi od osobe do osobe koliko ozbiljno ce se dati u posao.
A ovo prisiljavanje na davanje otkaza je za inspekcije i sud i bilo bi super da je to samo tamo, ali cesta je praksa, kad dobijes ugovor o radu na potpis, dobijes na potpis i izjavu kojom pristajes na otkaz, pa kad se poslodavcu sprdne letiš ća bez pardona.
kome reć, kome kazat?
kralj
10. prosinca 2010. at 3:42
Još jedna glupa i bespredmetna rasprava,koliko takvih Zara ima u hrvatskoj?? pa koliko oćeš,a sve zato jer im država to dopušta i jer su zakonom zaštićeni oni,a ne mali ljudi.I glupo je totalno raspravljati ko je izabra ovu vlast i kako vi druga bila bolja.Ne bi,jer svakom ko je u politici je cilj jedan te isti,a i onome kome nije s vrimenom postane jer kako kažu-s kim si takav si(što je predmet za jednu drugu raspravu).I zato najbolje bi bilo da niko nigdi ne radi pa nas ne bi ima ko zajebavat,jer svi ovi primjeri ukazuju na to,a onda dođe početak,sredina i kraj miseca i mi svi šaljemu molbu u jednu od mnogih Zara i sličnih njima.
jazzy
12. prosinca 2010. at 13:36
Evo moju ženu isto iskoristili i dali otkaz a da ne spominjem da su se ponasali kao prema njima kao prema robovima ili po njihovom zvali su ih MAŠINERIJAMA,ova dobila otkaz jer je klecala u skladistu ,ova se nije dobro smijesila,ovoj putni troskovi preskupi itd…..smijesno.
maraac
17. siječnja 2011. at 11:14
Zanimljivo kako su samo problemi u Supernovoj u Zadru,od otvorenja do sada non stop samo Zadar???U cemu je problem,supernova ima u Varazdinu,Brodu,Sisku..i nigdje nema frke nego samo kod vas,pa 3 puta se otvarala pa zatvarala,pa sada ovo…zadrani nesto smrdi kod vasih gradonacelnika i ljudi zaduzeni za razvoj;-)
Brano
20. siječnja 2012. at 22:46
Mojoj ženi nisu produžili ugovor nakon 10 mj. rada U Zagrebu,što reći možda sam i sretan jer je konstatno maltretiranje ljudi čim nešto ne štima odma se govori da se za to može dobiti otkaz.Ljudi uvijek rade više nego što bi trebali i gdje su sada te inspekcije.Nitko im ne želi ići za kordinatore i menađere jer se radi po 12 sati na dan.Kada te predlože,a ne želiš napredovati skidaju ti satnicu.Menađer možeš postati već nakon 8 mj.rada pa tako klinke od 23 -24 godine glume menađere,ali bitno da rade po 12 sati na dan.Uglavnom živa katastrofa.Uzimaju ljude iz drugih firmi obećavaju brda i doline te im nakon 3 mj. jednostavno ne produže ugovor,a oni jadni se pitaju zašto smo dale otkaze i došle u Zaru.Jedina dobra stvar je plaća pa tako trgovac sa 3 sati tjedno može zaraditi oko 3700kn.
Brano
20. siječnja 2012. at 22:47
30 sati tjedno
lara
22. siječnja 2012. at 15:16
jel moguće da nitko od vas nezna svoja zakonska prava, u svakom gradu postoji osoba zaduzena za sindikalna prava nezadovoljnih građana gdje ste trebali odmah otići, reći za ovaj problem i dobili bi besplatni savjet, a poslodavci opomenu jer onda ne bi trazili od vas ovo što ste naveli. Ljudi su neupućeni i naivni.
Tajana
14. siječnja 2013. at 11:39
Radim u Zari u Zg vec dvije godine. Dođe inspekcija, pozovu te u prostoriju gdje budeš ti, inspektor i voditelj. Moras lagati da ne radis prekovremeno, da imas raspored rada 2 tjedna unaprijed, da su ti smjene konstantne ujutro ili popodne itd. Lazes jer je tvoja voditeljica kraj tebe i rekla ti je da lazes. Ako kazes istinu, dobijes otkaz…vrlo jednostavno…i koja korist od inspekcije?
Tony
2. lipnja 2013. at 21:53
kant je rekao da TREBA GOVORITI ISTINU, pad svaku cijenu! Da govorimo istinu SVI, ne bi nas mogli muljati ovakvi i njima slični, jer bi im U LICE REKLI ŠTO IH IDE. Nažalost, mnogi pričaju i prepričavaju to samo između sebe, a takvima kojih se to tiče (voditeljima) NE USUDE SE REĆ’ što ih ide. Pa ipak, TREBAMO HRABRIH, a govorim to iz iskustva, JER OVO JE NAŠE VRIJEME, OVO. Moramo biti odgovorni, dakle, u OVOM vremenu zarad naše djece i NJIHOVA VREMENA KOJE STIŽE. Neumoljivo i brzo nastupa…pitajući nas o NEOBAVLJENU POSLU i našoj prigušenoj savjesti. A hrabrost nije odlika s kojom se rađamo, već SVIJEST O ODGOVORNOSTI koju razabiremo odrastanjem! Mi možemo misliti kako je jedan čovjek malo, ali ponekad je samo taj jedan DOVOLJAN za lavinu koja će preobraziti mjesto podno planine (naših nedoumica!!!)!!! Dragi i dobri ljudi, samo VI možete istupiti i boriti se za VAS, što originalnije i osmišljenije možete. I – ne odustajte ni kada se ostali uspaniče i počnu bježati, povlačiti se u sebe, kada vas ostave na cjedilu! Odradite svoje s ponosom da ste baš vi ti kojima hrabrost nije sišla u gaće, pa u WC, ha, ha, ha…kao ostalima! Možda ćete biti, kao ja, tapšani jedan dan, a drugi poslani u pripizdinu, pa gotovo pogubljeni pištoljem (doslovce!), ali nećete NIKADA pljunuti na svoj datum rođenja, pa ni smrti! Živjeli!!
bojan
25. srpnja 2013. at 10:13
Imate na wikipedii tacno opisano do koga dna su isli rukovodioci firme Zara.Zlostavljanja,zakljucavanja radnika u proizvodnji u neke sobe,prisilni rad,ponizavanja i naravno otkazi.Samo lud covjek bi pristao na “protokol” Zare!Da se covjeku zaledi krv u zlama.Tacno znam da slicnu politiku rade nad radnicima u Mostaru.Svaka tri mjeseca kada udjem vidim nove radnike.Pratim njihovo ponasanje i mogu vam reci da su jako isprepadani,jurcaju strasno!Sve je ovo tacno.
bezimena
8. kolovoza 2013. at 17:03
osobno neznam zasto bi itko zelio raditi u zari, to je dno dna. moja frendica je bila zaposlena tamo i radila je po 12 i vise sati dnevno, i kad je trebala biti slobodna zvali bi ju da radi. bila je izmorena psihicki i fizicki, a da ne pricam o tome kako joj nisu platili ni jedan sat prekovremenog!!!
Distana
20. rujna 2013. at 1:22
ZARA je smeće najvece koje postoji,prvo od nadleznih takozvanih DT bolesni ljudi koji vole da ponizavaju,imao sam priliku raditi na jednoj od pozicija i nakon 20 dana sam dao otkaz pa su mi se cudili.Ubijanje u pojam i ucjenjivanje i postavljanje uslova.Zao mi je sto sam im dao priliku da budem zrtva kao i mnogi.Plate jesu ok ali 15-16 sati rada svaki dan i izivljavanje nad ljudima je groznp.Ljudi koji rade u ZARI nemaju nikoga sami su jer im zivot postaje to sranje.
samo ja
11. veljače 2014. at 22:28
Jadna mi majka sta ja sve procitah ovdije…auuhh.. bila sam nedavno u prvom krugu razgovora za pposao, te sam takodjer pozvana i u drugi krug koga evo cekam, tj tocno mjesto gdje ce biti.. receno mi je kako cu imati obuku koja ce trajati 6 tjedana. o placi mi nisu nista konkretno rekli, pa evo pitav vas, kolike su plate zamjenicima menagera trgovina.. osoba koja je vodila intervju je bila jako ugodna, i nimalo iskompleksirana..I dapace, rekla mi je kako ce biti vjerovatno prekovremenih radnih sati, te da sam slobodna jedan dan u tjednu, te kako cu vjerovatno jednom tjedno morati dolaziti ranije na slaganje robe koja dolazi… Upomoccccc