Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

OBJAVA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA / Lukić o Dukiću: “Prije partnera i gradonačelnika – moj prijatelj”

Objavljeno

-

“Branko Dukić prije od partnera i gradonačelnika moj prijatelj” – stoji u uvodu današnje objave na društvenim mrežama šefa HSP-a u Zadru, Mate Lukića.

Lukićevu objavu posvećenu prijatelju/gradonačelniku Zadra, prenosimo u cijelosti:

“Da njegov potpis nije zabilježen na peticiji za referendum o Istanbulskoj konvenciji te onoj Narod odlučuje, malo tko bi povjerovao da se zadarski gradonačelnik Branko Dukić usudio proturječiti šefu stranke Andreju Plenkoviću i potpisati obje ove peticije.

A Dukić je upravo to učinio – javno je dao podršku građanskim inicijativama koje od protekle nedjelje skupljaju potpise za raspisivanje referenduma za Istanbulsku konvenciju te izmjene izbornog zakonodavstva.

Zadarski se gradonačelnik tako svrstao u red zadarskih HDZ-ovaca koji stranci poručuju da im je važniji osobni stav od naputka stranke, osobito u situacijama kada se njihov svjetonazor poklapa sa stavom Crkve.

Čovjek protiv kojeg se vodi neviđeno prljava čak i gadljiva propaganda. Od javnog optuživanja za opijanja, kokain, prostituciju i ljubavnice. Iako svi oni znaju da je to neistina krenuli su u besramni napad na supruga, priznatog ginekologa, oca tri cure i jednog dečka, branitelja pripadnika legendarnih Termita.

Iako svi znaju da čovjek danas i ne puši, da pjeva u crkvenom zboru, da svaki vikend šeta po Musapstanu sa svojom obitelji. Da u njegovom domu osim smijeha i pozitivne energije ne možeš osjetiti ništa drugo.

Neljudski udaraju po njemu. A njegova osobnost ne pozna mržnju, i on ne zamjera nikome. Zamjeraju mu što pije kavu i druži se s građanima po nekima “nižima u društvu” od vas. Pa upravo je to njegova veličina. On i za vas uvijek ima osmijeh bez obzira kakvi ljudi jeste.

Kažu mi neki idealno je vrijeme za napasti Branka, ionako mu je zadnji mandat, sad je slab. Ide superizborna godina, Sabori svašta, nešto.

A ja se sitim njegove rečenice Mate sutra ja neću biti gradonačelnik, ti više nećeš biti predsjednik stranke, ostaju nam samo lipe uspomene i prijatelji.

Naravno da ću ga uvijek kritizirati kad pogriješi. I naravno da ću se smijat na njegov račun kad nešto zabrlja.

I sad kad pogledaš osobnost ovog čovjeka, i njegovu biografiju te one koji ga klevetaju točno se začudim sam sebi što me uopće to smeta.”

 

ZADAR / ŽUPANIJA

KNEŽEVA / Za kraj ožujka Duo Corrente i korizmeni koncert zbora Condura Croatica 

Objavljeno

-

By

U petak, 28. 3. s početkom u 20 sati u prostorima svečanih dvorana na 1. katu Kneževe palače i stalnog postava izložbe Šest salonskih priča održat će se koncert Dua Corrente koji čine flautist Metod Sironić i čembalistica Jelena Tihomirović.

Izvest će koncert posvećen djelima talijanskih skladatelja koji su svoj radni vijek proveli u tuđini, donoseći sa sobom stilska obilježja baroka Apeninskog poluotoka na sjever Europe, ali i spajajući ih s lokalnom tradicijskom glazbom.

Ulaznice su dostupne u prodaji online ili radnim danima na info pultu Providurove palače, od 11 do 13 i od 18 do 20 sati, 26., 27. i 28. 3.

U subotu, 29. 3. s početkom u 19 sati u crkvi sv. Šime mješoviti pjevački zbor Condura Croatica pod ravnanjem maestra Ive Nižića i uz klavirsku pratnju Veronike Višćnjić održat će korizmeni koncert. Ulaz je slobodan!

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

UZ SVJETSKI DAN ZDRAVLJA / Javnozdravstvena akcija za hrvatske branitelje u ŠC Višnjik

Objavljeno

-

By

Ususret Svjetskom danu zdravlja Hrvatski zavod za javno zdravstvo u suradnji sa Ministarstvom hrvatskih branitelja, Zadarskom županijom i Domom zdravlja Zadarske županije organizira javnozdravstvenu akciju za hrvatske branitelje koja će se održati 01. i 02. travnja 2025. godine u ŠC Višnjik od 10 do 15 sati.

U sklopu akcije mjerit će se krv, šećer, kolesterol i HbA1c te pedobrahijalni indeks i krvni tlak.

Također će se pružati savjeti i dijeliti promotivno-edukativni letci o očuvanju i poboljšanju zdravlja.

Ovom se akcijom želi skrenuti pažnja hrvatskim braniteljima na veću brigu o svom zdravlju, važnosti prevencije i ranog otkrivanja kardiovaskularnih bolesti, periferne arterijske bolesti i dijabetesa.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

ZaPis NA “ZADAR ČITA” / Od crvenog Fiata 128, Beskonačne šume, putem tajanstvene Transformacije, do Rusije i Atlantide!

Objavljeno

-

By

Pustolovina, kao središnja tema ovogodišnje manifestacije Zadar čita, našla se u fokusu zadarskih pisaca iz udruge ZaPis.

Oni su u utorak u Gradskoj knjižnici Zadar priredili zanimljiv susret, čitajući priče, pjesme, te prisjećajući se svojih prvih književnih djela koja su ih vodila u literarne pustolovine.

Karl May, Astrid Lindgren, Jules Verne, Tone Seliškar, neka su od velikih imena spomenutih na susretu.

Rafaela Božić moderirala je susret, a svoje su pjesme i priče predstavili Emilija Mijatović, Danijela Berišić Antić, Iva Pejković, Frane Herenda, Mirjana Mrkela, Andreja Malta, te sama moderatorica.

Od crvenog Fiata 128, preko Beskonačne šume, putem tajanstvene Transformacije, do Rusije i Atlantide…motivi su bili različiti, stilovi također, no tako je to kad “ZaPisovci” nastupaju!

Sljedeći susret zakazali su već u travnju.

Obilježit će Noć knjige u Brlogu u srijedu 23. travnja od 20h, s posvetom svojem preminulom članu, prof. Mirku Jamnickom Dojmi.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu