Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

JESTE LI SE VEĆ ULOGIRALI? / Online usluga „Moja čistoća“ za lakše upravljanje računima i obvezama

Objavljeno

-

Tvrtka Čistoća d.o.o. razvila je personaliziranu online uslugu pod nazivom „Moja čistoća“ koju već šest godina mogu koristiti svi korisnici usluga iz skupine kućanstava. Registracijom na ovu uslugu, omogućen je uvid u račune, stanje duga, raspored odvoza različitih vrsta otpada (komunalni otpad, reciklabilni otpad) u određenom naselju te mogućnost odabira načina primanja računa (elektronički ili papirnati oblik).
Također, usluga pruža korisne informacije o povijesti uplata i omogućuje jednostavno plaćanje računa.
JEDNOSTAVNA NAVIGACIJA ZA SVAKOGA
Korisničko iskustvo korištenja ove online usluge osmišljeno je na način koji štedi vrijeme i smanjuje administrativne napore. Usluga je dostupna na računalima i mobilnim uređajima, omogućujući korisnicima da uživaju u svim njenim prednostima bez obzira na svoju lokaciju.
Proces prijave u sustav izuzetno je jednostavan. Korisniku je potreban samo OIB i šifra kupca, koja je lako dostupna na ranijim računima. Nakon što korisnik unese te podatke, sustav traži odabir e-mail adrese koja će služiti kao korisničko ime. Nakon potvrde putem automatske poruke, korisniku se omogućuje pristup i završava proces izrade korisničkog računa.
ODABERITE ODRŽIVOST I EKONOMIČNOST
Glavna ideja iza ove aplikacije i projekta je omogućiti korisnicima lakši pristup informacijama o stanju njihovih osobnih računa, rasporedu odvoza otpada te plaćanju njihovih obveza. Također, opcija elektroničke dostave računa omogućuje smanjenje troškova i ekološki održivije poslovanje.
Primarni cilj je olakšati korisnicima uvid u njihove obveze, ali i mogućnost elektroničke dostave računa. Korisnici jednim klikom mogu odabrati digitalnu dostavu računa, čime se u sustavu odmah zabilježi da se više ne izdaju papirnati računi i ne šalju na adresu stanovanja korisnika. Na taj se način štedi vrijeme, novac i papir, te ostvaruje cilj – učinkovitije i ekološki održivo poslovanje.
UPRAVLJANJE OBVEZAMA NADOHVAT RUKE
Korisnici aplikacije „Moja čistoća“ mogu jednostavno pratiti stanje svojih računa, preuzeti svoj račun, provjeriti uplate te biti sigurni da su one zaprimljene na pravo mjesto. Ova moderna i user friendly platforma omogućuje korisnicima da imaju kontrolu nad svojim obvezama u svakom trenutku.
Olakšajte si svakodnevicu te postanite korisnik ove jedinstvene usluge već danas! Za više informacija i registraciju na uslugu „Moja čistoća“, posjetite web stranicu tvrtke Čistoća Zadar na www.cistoca-zadar.hr.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

SVEUČILIŠTE: Raspisan Natječaj za subvencionirano stanovanje u Studentskom domu. Evo detalja…

Objavljeno

-

By

Raspisan je Natječaj za raspodjelu mjesta studentima u redovitom statusu na subvencionirano stanovanje  u Studentskom domu Sveučilišta u Zadru za akademsku godinu 2024./2025.

Prijave za Natječaj za raspodjelu mjesta studentima u redovitom statusu na subvencionirano stanovanje podnose se do 22. srpnja 2024. godine.

Natječaj

Pravilnik o uvjetima i načinu ostvarivanja prava studenata u redovitom statusu na subvencionirano stanovanje, ( NN 68/2023NN 77 /24)


Prijava putem mrežne forme  e-molba.
Prijava putem mrežne forme e-molba je obvezna i preduvjet za sudjelovanje u natječaju.
E-molba (sastoji se od Obrazca „A“ i Izjave o članovima zajedničkog kućanstva) se obvezno popunjava online, a zatim ispisuje, potpisuje i šalje s ostalom dokumentacijom. Za popunjavanje obrasca potrebno se prijaviti svojim AAI korisničkim računom ili OIB-om. Ukoliko nemate AAI korisnički račun, prilikom prve prijave na e-molba kliknite na „Registracija“.

Prijave se dostavljaju u navedenom roku  isključivo preporučenom poštom.

VAŽNO!
Molimo pažljivo pročitajte i proučite ponuđenu dokumentaciju.
Detalji prijave i način slanja dokumentacije opisani u tekstu Natječaja.

Dokumentacija za preuzimanje:

OBRAZAC „A“- (mrežna prijava putem e-molba)

ZAMOLBA-brucoši

ZAMOLBA-više godine

OBRAZAC „B“ – za studente koji prvi put upisuju prvu godinu studija (BRUCOŠI)- ovjerava srednjoškolska ustanova

OBRAZAC „B-1“– studenti koji prvi put upisuju prvu godinu studija ili će drugi  put upisati prvu godinu

OBRAZAC „B-2“ –studenti viših godina

OBRAZAC „B-3“ –studenti prve godine diplomskog studija

OBRAZAC „B-4“ – studenti druge godine diplomskog studija
(OBRASCE „B-1“, „B-2“, „B-3“, „B-4“ treba izabrati prema vrsti studija i godini studija)

Izjava o članovima zajedničkog kućanstva koji nemaju osobni identifikacijski broj (OIB)

Izjava o prihvaćanju uvjeta natječaja  

Popis dokumentacije koja se dostavlja na Natječaj.

Pribavljanje potrebnih dokumenata moći će se obavljati putem e-mail-a, osobnim preuzimanjem u Studentskoj službi i tajništvima Odjela (za jednopredmetne studije), te pristupom Studomatu putem AAI računa (elektroničkog identiteta studenta), do 22. srpnja 2024. u uredovno vrijeme.

Ako se dokumentacija pribavlja putem e-maila, student će poslati, sa svojim imenom i prezimenom, OIB-om te podacima koji su mu poznati, jedan od obrazaca “B1“, „B2“, „B3“  i „B4” Studentskoj službi ili odjelnom tajništvu sa zamolbom da se obrazac popuni ili  se provjere  podaci koje je u obrazac upisao osobno student, te ovjeren s točnim podacima proslijedi e-mailom studentu.

Popis prihvatljive dokumentacije za bodovanje
Popis deficitarnih zanimanja
PJ Ministarstva hrvatskih branitelja 

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

GREENPEACE / Divovska hobotnica na zadarskim Morskim orguljama s porukom: “More se čuvati mora!”

Objavljeno

-

By

Zadar, 5. srpnja 2024. – Aktivisti Greenpeacea u petak su na svjetski poznatim Morskim orguljama u Zadru postavili desetmetarsku instalaciju hobotnice, s porukom “More se čuvati mora”, kao apel hrvatskoj Vladi i Saboru za što bržom ratifikacijom globalnog Sporazuma o svjetskim morima. Hrvatska je Sporazum potpisala u rujnu 2023. godine, čime se opredijelila za ispunjenje njegovog glavnog cilja, a to je uspostava globalne mreže zaštićenih morskih rezervata, što bi dovelo do zaštite najmanje 30 posto svjetskih mora do 2030. godine.

Povijesni UN-ov Sporazum o biološkoj raznolikosti za područja izvan nacionalne nadležnosti (BBNJ), poznat i kao Sporazum o svjetskim morima, usvojen u lipnju 2023, omogućio bi stvaranje tzv. morskih rezervata na otvorenom moru i bolje upravljanje oceanima. Do sada ga je potpisala 91 zemlja no zemlje potpisnice sada moraju hitno djelovati, te zaštitu oceana podržati ratificiranjem UN-ovog ugovora na nacionalnoj razini. Kako bi stupio na snagu potrebna je ratifikacija 60 država članica.

Predstavnicima Vlade i Sabora Greenpeace je ovog tjedna i poslao pismo, u kojem poziva političke čelnike da hitno pokrenu postupak ratifikacije i službeno polože ratifikacijske isprave pri Tajništvu UN-a još ove godine.

UN-ov sporazum pružit će pravni okvir za rješavanje mnogih propusta u upravljanju otvorenim morima, služiti kao putokaz za očuvanje područja visoke biološke raznolikosti te zabraniti dosadašnje štetne prakse. U normalnim, prirodnim uvjetima oceani se lako mogu samoregulirati, no, nažalost, ljudski utjecaj značajno je narušio tu njihovu sposobnost. Otvoreno more ne pripada nikome i zauzima gotovo 65 posto površine planeta. No unatoč tome, manje od jedan posto otvorenog mora je uistinu zaštićeno.

Iako Jadransko more nije otvoreno more, globalno prisutni problemi kao što su klimatske promjene, onečišćenje plastikom, prekomjeran izlov te eksploatacija nafte i plina na jednak način ugrožavaju i naše malo i poluzatvoreno more, koje se sve teže odupire brojnim ekološkim pritiscima.

Primjer novih štetnih gospodarskih praksi koje prijete životu u moru i izvan njega je rudarenje u dubokim morima s ciljem eksploatacije rijetkih zemnih minerala, pri čemu se uništavaju žarišta biološke raznolikosti i dubokomorski organizmi. Primjerice, ovih dana je Norveška rudarskim kompanijama ponudila koncesije za istraživanje golemih morskih prostranstva, što pokazuje kako rudarenje u morskim dubinama postaje prijetnja i u Europi.

– Vlade u Ujedinjenim narodima konačno su se složile da će stvoriti globalnu zaštitu oceana za generacije koje dolaze – za dobrobit naše klime, za dobrobit morskog života i sigurnost hranidbenog lanca. Sada napokon možemo prijeći s razgovora na stvarne i konkretne promjene. Hrvatska bi, kao zemlja vrlo ovisna o moru, ovoj temi trebala dati prioritet. Kao članicu Koalicije velikih ambicija, pozivamo Vladu da što prije uputi prijedlog zakona o ratifikaciji u Hrvatski sabor, a Sabor da stavi ovu temu među prioritete i u što kraćem roku ratificira globalni sporazum – poručila je Andrić.

O zdravlju oceana ovisi stabilnost klime, a time i životi milijarda ljudi. Oceani omogućuju polovinu kisika koji koristimo za disanje, apsorbiraju 90 posto viška topline klimatskog sustava i gotovo trećinu emisija metana i ugljičnog dioksida u atmosferu. Oceani su pluća Zemlje, a naša sudbina blisko je povezana sa sudbinom oceana.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

STIŽU TISUĆE HODOČASNIKA / Svečana proslava zavjetnog blagdana sv. Nediljice u nedjelju u Vrani

Objavljeno

-

By

Zavjetni blagdan sv. Nediljice svečano se slavi u nedjelju, 7. srpnja, u Vrani, gdje se tradicionalno okuplja tisuće hodočasnika iz cijele Zadarske nadbiskupije, osvjedočenih u uslišanje molitvi po zagovoru ranokršćanske mučenice, sv. Nediljice.

Svečano koncelebrirano misno slavlje u 11,00 sati za vanjskim oltarom u parku toga svetišta predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

Mise su još u 7 i 9 sati, a u 18,00 sati misu s blagoslovom djece predvodi don Ante Sorić, generalni vikar Zadarske nadbiskupije. 

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu