Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

BAZEN JE CENTAR SVITA (2) Interview sa zaposlenicom ŠC Višnjika “srušio internet”. Čitatelji jedinstveni: “Hvala vam, divni ljudi!”

Objavljeno

-

Kao malo koji do sada, prošlotjedni interview sa Senkom Marin, djelatnicom Recepcije Zatvorenog plivališta ŠC Višnjik, praktički je srušio internet.

Nebrojene su reakcije čitatelja, nekadašnjih i aktualnih korisnika Bazena – roditelja, djece, rekreativaca, trenera… svih koji su na Bazenu na Višnjiku odrasli ili još odrastaju, žive zajedno s njime i sa simpatičnom Senkom. Za to koliko Bazen znači Zadranima boljeg dokaza nema niti ga treba.

U nastavku donosimo samo neke od njih:

“Nikad neću zaboraviti kada se bazen otvorio i koliko je značio za našu djecu koja su pohađala vrtić Latica, a do tada su morali ići u Piniju na terapijsko plivanje. Hvala osoblju, trenerima, divni ljudi. Poštovanje gospođi Senki i cijeloj ekipi bazena Višnjik.”

“Divna žena velikog srca!”

“Senka je veliki čovjek, radnik i prijatelj. Osoba koja daje nadu u bolje sutra.”

“Senka je najjača karika bazena. Djeca je vole i mogu joj se obratiti, pitati povjeriti. Brine o svemu. Nasmijana, vedra, otvorena, pričljiva žena koja zamjene nema. Kraljica!!!”

“Senka je bazenu donijela toliku energiju i pozitivu koju nije lako ponoviti!”

“Žena koja zamjene nema❤! Hvala joj na svakoj minuti koju je pružila za mog sina i kćer. 😘

“Cijeli športski kompleks Višnjik je fenomenalan, i nešto daleko najbolje napravljeno u ovom gradu.”

Gradski vijećnik: “Onaj tko ima nešto loše reći o ovoj tematici vjerojatno tamo nikad nije ni bio.”

Na tekst je reagirao i zadarski gradski vijećnik, napisavši:

“Svake nedjelje plivam tamo sa kćeri.

Pedantno, uredno savršeno. Dobra atmosfera. Ove cure na recepciji su legendarne. Bazeni su popunjeni do kraja. Uz rekreativce, skakače u vodu, vaterpoliste, plus dječje rođendane i grupe neplivača. Doslovno bude trenutaka kad nema mjesta.

Onaj tko ima nešto loše reći o ovoj tematici vjerojatno tamo nikad nije ni bio.”

Tonka Krstić, plivačica:

Duljim osvrtom reagirala je i zadarska plivačica Tonka Krstić koja je danas na studiju u Zagrebu:

“Moja druga mater! U mojih aktivnih 12 godina plivanja i svakodnevnih dolazaka na bazen ona me uvik docekivala i uvik me nasmijavala kad bi bilo tesko, zbog konstantnih treninga i natjecanja vise sam vrimena provodila sa mojim trenerom ali i Senkom Marin nego sa svojima doma, Senka je za mene (a tako i za svu dicu, mlade a i starije) na bazenu predstavljala osobu kojoj se uvik mozes obratit i gotovo uvik ce ti pomoc. Za mene u mom srcu Ona ima posebno misto jer smo bile zajedno tu od prvog dana otvorenja Visnjika pa sve do mog prestanka plivanja i odlaska na faks, fala ti Senka sto si me uvik znala podrzat al i sto si znala vratit u realnost kad je to bilo potrebno. Bazen Visnjik bez Senke Marin nebi bio to sto je. ♥️”

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

POZIV VJERNICIMA / U nedjelju u crkvi sv. Frane dan molitve i zahvale za Franjevačku provinciju sv. Jeronima

Objavljeno

-

By

Dan molitve i zahvale za Franjevačku provinciju sv. Jeronima će biti u nedjelju, 30. ožujka u crkvi sv. Frane u Zadru.

U 17 sati će biti Klanjanje pred Presvetim u zahvalnosti Bogu na svemu i molili da svojim blagoslovima obnovi i pomogne na putu restrukturiranja.

U 18,30 će biti pjevana Večernja molitva s narodom u crkvi sv. Frane, a poslije svečano misno slavlje predvodi fra Domagoj Runje, generalni vizitator Provincije. Sudjelovat će i fra Tomislav Šanko i drugi svećenici.

Zadarski franjevci potiču vjernike i pozivaju ih da im se pridruže u molitvi i zahvali za sve darove kroz duga stoljeća najstarije hrvatske franjevačke Provincije.

Brojni franjevci kroz stoljeća djelovali su na području Zadarske nadbiskupije i to je prigoda zahvaliti Bogu na svima, pa i franjevcima koji k djeluju u Samostanu sv. Frane i u župi Presvetog Srca Isusova na Voštarnici u Zadru.

U nedjelju će samostani na razini cijele Provincije organizirati molitveni dan zahvale, zajedničku molitvu i Misu u zahvali Bogu za Provinciju.

Razlog je što na Uskrsni utorak, 26. travnja, Provincija sv. Jeronima mijenja svoj status – službeno će se zvati Kustodija ovisna o Hrvatskoj franjevačkoj provinciji sv. Ćirila i Metoda sa sjedištem u Zagrebu.

U toj molitvi će se pridružiti i Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda koja će sa svojom braćom i u svojim samostanima organizirati slično – tako da će molitvom biti povezani zajedno sa svojim vjernicima.

Podsjećamo: članovi te Provincije bili su bl. Jakov Zadranin, fra Ivo Peran, sklladatelj poznate tzv. Peranove mise koja se najviše pjeva u puku, fra Bernardin Škunca.

Kroz stoljeća su franjevci razvijali propovjedničku i ispovjedničku djelatnost po našim gradovima, selima i otocima. Rado su primani kao korizmeni propovjednici i pučki misionari.

Iz samostana, škola i učilišta te Provincije izašli su brojni crkveni i društveni vođe, nacionalni preporoditelji, pisci, prirodoznanci, arheolozi, skupljači narodnog blaga, teolozi, mistici, mučenici. Devetorica franjevaca te Provincije su ubijeni kao žrtve komunista nakon Drugog svjetskog rata, a brojni su bili zatvarani i proganjani. Franjevci te Provincije djeluj i kao dušobrižnici među Hrvatima u Argentini, a fra Ilija Barišić je misionar u Kongu.

Papa Nikola IV. – Girolamo Masci d`Ascoli, podrijetlom iz Lisciana (Ascoli Piceno), došao je u Samostan Sv. Frane u Zadru kao mladić gdje je započeo školovanje i pristupio Franjevačkom redu. Prije nego je postao papa, bio je gvardijan samostana, provincijalni ministar (1272.) Provincije koja je imala sjedište u zadarskom samostanu te kardinal. Postao je 191. papa Katoličke Crkve. Pontifikat je počeo 22. veljače 1288., a završio svojom smrću 4. travnja 1292. godine. Kada je Girolamo (Jeronim) postao papa, crkvi sv. Frane u Zadru darovao je drveni kip Bezgrešnog Začeća za istoimeni oltar koji se do danas nalazi u toj crkvi.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

31. OŽUJKA / Akademik Miro Gavran gostuje u Matici hrvatskoj u Zadru

Objavljeno

-

By

foto: HRT

U ponedjeljak, 31. ožujka u 19.00 u Ogranku Matice hrvatske u Zadru gostuje predsjednik Matice hrvatske akademik Miro Gavran.

U prigodnom posjetu Ogranku dodijelit će se zahvalnica predsjedništva Matice hrvatske dr. sc. Radomiru Juriću, predsjedniku Ogranka Matice hrvatske u Zadru, za dugogodišnji iznimno uspješan rad na ostvarivanju programa Matice hrvatske.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

ŽUPANIJSKI DANI / 5. travnja svečano otvaranje rute Camino Zadar – nova destinacija za hodočasnike i ljubitelje prirode

Objavljeno

-

By

Županijski dani 2025. počinju u subotu, 5. travnja 2025.  svečanim otvaranjem rute Camino Zadar- novog dijela mreže Camino Hrvatska.  Ova ruta postaje dio europske mreže hodočasničkih puteva koji vode prema Santiago de Composteli, čime se Hrvatska dodatno pozicionira na karti međunarodnih hodočasničkih destinacija.

Ruta Camino Zadar pruža jedinstveno iskustvo svim posjetiteljima – od duhovnog i kulturnog do prirodnog bogatstva. Kroz povijesne gradske jezgre, slikovite krajolike i drevne puteve, hodočasnici će moći doživjeti ljepotu zadarskog područja na poseban način, slijedeći stope srednjovjekovnih hodočasnika.

Camino Hrvatska  dio je globalnog hodočasničkog pokreta, a obuhvaća više ruta koje povezuju različite dijelove zemlje, omogućujući hodočasnicima istraživanje bogate kulturne i povijesne baštine Hrvatske. U posljednjih nekoliko godina, hrvatske Camino rute privukle su brojne zaljubljenike u hodočašće, prirodu i aktivni turizam. Uz Camino Krk, Camino Imota i druge rute, Camino Zadar predstavlja novi korak u razvoju ovog projekta.

Hodočasnički putevi u Hrvatskoj imaju dugu tradiciju. Još u srednjem vijeku, hrvatski su hodočasnici putovali prema Santiago de Composteli, Rimu i Jeruzalemu, prolazeći kroz domaće i međunarodne rute. Camino de Santiago jedan je od najpoznatijih svjetskih hodočasničkih puteva, a njegovi odvojci kroz Hrvatsku omogućuju ponovni susret s ovom tradicijom i jačanje kulturnih i turističkih veza s Europom.

U sklopu programa otvaranja organizirana je hodnja od groblja u Kožinu s početkom u 7,30 sati , preko zaseoka Prorokovići i Ninskih stanova do Nina gdje će po dolasku u 12 sati biti služena sveta misa u crkvu sv. Anselma. Ruta pješačenja duga je 13 kilometara. Nakon mise predviđen je program svečanog otvaranja kod spomenika Grguru Ninskom te hodočasnički ručak kojeg je omogućio Lovački savez Zadarske županije.

Broj hodočasnika koji će na kraju ove rute dobiti Compostelu je ograničen te se svi koji žele sudjelovati moraju prijaviti na:  https://forms.gle/FoS4eTqdHVQiTkZS9

Više informacija o događaju i rutama dostupno je na službenim stranicama Camino Hrvatska www.caminocroatia.com

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu