Connect with us

magazin

KINO ZONA / U subotu avanturistička komična fantazija “Himera”, te jedan od najgledanijih talijanskih filmova – “Uvijek postoji sutra”!

Objavljeno

-

Protekle srijede ste u Kino Zoni mogli uživati u komediji ”Španjolski apartman”, odnosno, fantastičnoj triler drami ”Sinovi”, a u subotu vam donosimo novu priliku za gledanjem laureata Zlatne arene u kategoriji Greater Adria, uzbudljivu avanturističku komičnu fantaziju ”Himera” te jedan od najgledanijih talijanskih filmova posljednjih nekoliko desetljeća, toplu i nostalgičnu dramu ”Uvijek postoji sutra”!

Za bandu pljačkaša drevnih etruščanskih grobnica i skrivenih arheoloških nalazišta u Toskani 1980-ih, himera je odsustvo od rada i san o lakom bogaćenju. Za Arthura, himera izgleda kao Beniamina, žena koju je izgubio. Kako bi je pronašao, Arthur se suočava s nevidljivim, traži je posvuda i zalazi u podzemlje u potrazi za vratima zagrobnog života o kojem govore mitovi. Na avanturističkom putovanju između živih i mrtvih, šuma i gradova, slavlja i samoće, odvijaju se isprepletane sudbine ovih likova, a sve u potrazi za Himerom…

Hvaljeni film Alice Rohrwacher, vodeće redateljice talijanskog filma (”Sretni Lazzaro”, ”Čuda”), svjetsku je premijeru imao na prošlogodišnjem filmskom festivalu u Cannesu te je prikazan na brojnim drugim svjetskim festivalima. Kritičari su ”Himeru” opisali poput Indiane Jonesa smještenog u Fellinijev filmski svijet, a upravo je taj neobičan spoj žanrova donio filmu niz priznanja i pozitivne reakcije publike i kritike. Šareni glumački ansambl predvode sve popularniji Josh O’Connor, a tu su još i Carol Duarte, Vincenzo Nemolato, Alba Rohrwacher te veteranka Isabella Rossellini.

Nakon projekcije ”Himere” slijedi još jedna filmska poslastica iza koje stoji talijanska autorica, a riječ je o kino senzaciji imena – ”Uvijek postoji sutra”.

Rim, sredina 1940-ih. Delia je kućanica koja brine o suprugu Ivanu, njihovo troje djece i svekru Ottorinu, a uz to obavlja sitne honorarne poslove. Ivano je pak neprikosnoveni gospodar obitelji koji zarađuje jedva dovoljno za osigurati krov nad glavom, no ima potrebu stalno podsjećati tko je hranitelj obitelji, ponekad ružnim riječima, a nekad uz pomoć remena. Delija obiteljsku situaciju pokorno prihvaća pokušavajući djeci osigurati što bolji život, a najveća joj je želja udaja kćerke Marcelle za dobrog i plemenitog supruga. Međutim, kada jednoga dana primi misteriozno pismo, počinje kovati neke nove planove…

Redateljski prvijenac popularne talijanske glumice Paole Cortellesi, ujedno i glavne glumice u filmu, postao je talijanski fenomen koji je pokorio kino dvorane i bio gledaniji od najpopularnijih blockbustera prošle godine te postao deveti najgledaniji domaći film svih vremena. Svoju svjetsku premijeru film je imao na filmskom festivalu u Rimu gdje je osvojio posebno priznanje žirija i nagradu publike. Film je dobitnik 6 nacionalnih filmskih nagrada David di Donatello, uključujući za najbolju režiju, scenarij i glumu te film godine po izboru publike.

Kako iza, Paola Cortellesi je dominirala i ispred kamere u glavnoj ulozi, dok ostatak glumačke postave upotpunjuju Valerio Mastandrea, Romana Maggiora Vergano, Emanuela Fanelli i Giorgio Colangeli.

”Himera” i ”Uvijek postoji sutra” su na rasporedu u subotu 19. listopada s početkom od 18 i 20.15h, a ulaznice po cijeni od 5 eura mogu se kupiti na samoj lokaciji prikazivanja (Polivalentna dvorana Providurove palače) od 17 te 19.15h, odnosno, putem online kupovine na stranici CoreEvent.

*Ulaznice se mogu rezervirati porukom u inbox profila Kino Zone na Facebooku i Instagramu, e-mailom na: info@kino-zona.com te SMS i WhatsApp porukom na 099/7208342.

*Program Kino Zone sufinanciran je sredstvima Grada Zadra, Zadarske županije, Zaklade kultura Nova i Hrvatskog audiovizualnog centra, a odvija se u partnerstvu s Koncertnim uredom Zadar.

 

magazin

USUSRET PREMIJERI “PROFESIONALCA” / Na “Kavi s glumcima” u HNK Zadar Zoran Mužić, Davor Jureško, Ivica Pucar, Dominik Karakašić, Žana Bumber i Mimi Zadarski

Objavljeno

-

By

Najavljena je nova “Kava s glumcima” u povodu nadolazeće premijere predstave „Profesionalac“ Dušana Kovačevića, u režiji Zorana Mužića, koja će premijerno biti izvedena u četvrtak, 24. travnja u 20 sati u HNK Zadar.

Pridružite nam se u ponedjeljak, 14. travnja  u 10 sati u Maloj dvorani HNK Zadar. Na “Kavi” će sudjelovati redatelj Zoran Mužić ,  glumci: Davor Jureško, Ivica Pucar, Dominik Karakašić, Žana Bumber, Mimi Zadarski i suradnici na predstavi. Događaj će moderirati Damir Granić“, objavljeno je iz HNK.  

Profesionalac“ Dušana Kovačevića, klasik suvremene dramske književnosti po prvi put se postavlja na scenu HNK Zadar.

Njegov komad Profesionalac (1990.) mnogi smatraju jednim od najvažnijih dramskih tekstova, koji na satiričan način propituje odnos između represivnog aparata i pojedinca. Kovačevićeva djela obilježena su spojem komike i tragedije, uz stalnu prisutnost političke satire i kritike društvenih apsurda. Njegove drame i scenariji prevedeni su na brojne jezike i izvođeni diljem Europe.

 
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Jutarnji program Tuna, Sushi & Wine Festivala 

Objavljeno

-

By

 
Nastavi čitati

magazin

(FOTOGALERIJA) SUPERNOVA ZADAR / Peek & Cloppenburg otvorio petu trgovinu u Hrvatskoj

Objavljeno

-

By

Zadar, 10. travnja – Peek & Cloppenburg danas je svečano otvorio svoju petu trgovinu u Hrvatskoj, smještenu u trgovačkom centru Supernova Zadar. Nova trgovina prostire se na dva kata i ukupno 1.500 četvornih metara, nudeći kupcima vrhunsko shopping iskustvo uz bogat izbor popularnih modnih brendova.

U novootvorenoj trgovini posjetitelji mogu birati između više od 100 renomiranih modnih brendova poput Polo Ralph Laurena, Tommy Hilfigera i Boss Blacka. Poseban naglasak stavljen je na ekskluzivni brend Jake*s, koji svojim raznovrsnim kolekcijama donosi moderne i sofisticirane stilove za svaku priliku. Za sve koji traže savršen outfit za posebne prigode, trgovina nudi i besplatnu uslugu osobnog stilista. U opuštenoj atmosferi, P&C modni stručnjaci posvećuju se kupcima, pružajući personalizirane savjete o veličinama, stilskim preferencijama i bojama.

Izuzetno smo sretni što smo danas otvarili našu petu trgovinu u Hrvatskoj te što kupcima u Zadru možemo ponuditi jedinstveno shopping iskustvo. Na novoj lokaciji predstavljamo najnovije modne trendove kroz naš široki izbor brendova i poseban dizajn trgovine“, izjavila je Katarina Furdek, regionalna voditeljica prodaje Peek & Cloppenburga.

Otvorenje je obilježeno posebnim shopping događanjima, uz brojna iznenađenja i ekskluzivne popuste. Posjetitelji su uživali u glazbi DJ-a te live nastupu,  osvježavajućim pićima te sudjelovali u raznim aktivnostima. Osim toga, svi kupci su imali priliku iskoristiti posebne pogodnosti, uključujući 20% popusta na jedan od svojih omiljenih artikala.

Otvorenjem nove trgovine, Peek & Cloppenburg dodatno učvršćuje svoju poziciju omiljene shopping destinacije za sve ljubitelje mode u Hrvatskoj.

Peek & Cloppenburg Grupa (Beč/Düsseldorf)

Grupa Peek & Cloppenburg (Beč/Düsseldorf), sa sjedištem u Düsseldorfu i Beču, etablirala se kao jedan od najvećih maloprodajnih modnih lanaca u Europi. S više od 170 fizičkih trgovina i pet online trgovina, P&C kupcima nudi personalizirano shopping iskustvo uz bogat izbor aktualnih modnih trendova. Kupci mogu pronaći sve od popularnih premium brendova, brendova za mlade pa sve do ekskluzivnih brendova P&C-a. Danas grupa zapošljava oko 16.000 zaposlenika u 16 zemalja. Uz P&C, grupacija uključuje i mušku modnu kuću ANSON’S te Magasin du Nord.

Radno vrijeme

Ponedjeljak – subota: 09:00 – 21:00

Nedjelje- sukladno radnom vremenu centra

Adresa

Ulica Akcije Maslenica 1
 23000 Zadar, Hrvatska

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu