Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

IZVANREDNI RADOVI / Murvica Donja u petak bez vode!

Objavljeno

-

Zbog izvanrednih radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 28.02.2025. godine  (petak) u vremenu od 08:30 h pa do 13:00 h  biti će privremeno obustavljena opskrba vodom potrošačima u mjestu Murvica Donja.

Tijekom radova do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterna s vodom za ljudsku potrošnju biti će smještena u mjestu Murvica Donja u Ulici Dr. Franje Tuđmana kod kućnog broja 87.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

PROGNOZA / Kiša i snijeg za početak tjedna. Evo kad se vraća proljeće…

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Danas na Jadranu pretežno sunčano, a u unutrašnjosti promjenljivo oblačno uz sunčana razdoblja. Uglavnom na istoku lokalno pljusak kiše ili susnježice, ujutro i snijega. Vjetar slab do umjeren sjeveroistočni, na istoku sjeverozapadni. Na Jadranu umjerena do jaka bura, osobito podno Velebita na udare i olujna, poslijepodne u slabljenju. Najviša dnevna temperatura između 6 i 11, na Jadranu 10 i 14 °C.

U utorak promjenjivo oblačno sa sunčanim razdobljima, uglavnom u drugom dijelu dana u istočnim i središnjim predjelima lokalno moguće malo kiše ili kratkotrajni pljusak. Na Jadranu sunčanije. Vjetar slab, samo ponegdje i umjeren sjeveroistočni i sjeverozapadni. Na Jadranu umjerena, još mjestimice i jaka bura te sjeverni vjetar, poslijepodne u okretanju na sjeverozapadnjak i jugozapadnjak. Jutro u unutrašnjosti hladno uz temperaturu od -2 do 2 pa je moguć slab mraz, uz obalu od 4 do 8 °C. Najviša dnevna većinom između 10 i 15 °C.

IZGLEDI VREMENA:

U unutrašnjosti djelomice sunčano, uz promjenjivu naoblaku uglavnom u drugom dijelu dana samo lokalno može pasti malo kiše ili poneki pljusak, osobito u utorak i četvrtak. Na Jadranu pretežno sunčano, prolazno uz umjerenu naoblaku. Vjetar na kopnu slab do umjeren sjeverni i sjeveroistočni, u četvrtak sjeverozapadni. Na Jadranu će puhati slab do umjeren sjeverozapadnjak i jugozapadnjak, u noćnim i jutarnjim satima uz obalu i umjerena bura, još u utorak na udare i jaka. Temperatura zraka u postupnom rastu, još do srijede uz hladna jutra u kopnenim krajevima mogućnost za slab mraz.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

DOBRO JE ZNATI / Radno vrijeme trgovina u Zadru ove nedjelje…

Objavljeno

-

By

Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju, 6. travnja 2025.

BAUHAUS:

Zatvoreno

KAUFLAND:

Zatvoreno

EUROSPIN:

Zatvoreno

HEY PARK

Zatvoreno

TOMMY

Trg Damira Zdrilića 1 – od 7 do 20

Skradinska 8 – od 7 do 21

Bože Peričića 5 – od 8 do 14

Put Nina 89 – od 7 do 21

KONZUM:

Polačišće 2 – od 7 do 13

Frane Petrića 10 – od 7 do 13

LIDL:

Zatvoreno

SPAR

Polačišće 4 – od 7 do 14

PLODINE

Zatvoreno

SUPERNOVA:

Zatvoreno

STUDENAC:

od 7 do 21:

Put Murvice 49, Zadar

Ulica Franje Fanceva 13, Zadar

Put Vrela 2, Zadar

Velebitska ulica 14, Zadar

Ulica Ivana Skvarčine 18, Zadar

Ulica Ante Starčevića 15, Zadar

Obala kneza Branimira 14, Zadar

Šibenska ulica 9C, Zadar

Put Stanova 63, Zadar

Mate Balote 54, Zadar

Ul. Roberta F. Mihanovića 62, Zadar

Ulica Miroslava Krleže 5A, Zadar

Ivana Zadranina 1/A, Zadar

RIBOLA

Put Petrića 51C, Zadar 7:00-21:00

Ulica Ivana Lucića 18, Zadar 7:00-21:00

Vukovarska ulica 6a, Zadar 7:00-21:00

Ulica Krste Odaka 5a, Zadar 7:00-21:00

PEVEX

Zatvoreno

METRO

Zatvoreno

EMMEZETA

Zatvoreno

ZADAR SHOPPING CAPITOL

Zatvoreno

CITY PARK ZADAR

Zatvoreno

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

FOTOGALERIJA / Otvoren je Camino Zadar

Objavljeno

-

By

Zadarska županija dobila je svoju dionicu svjetski poznatog hodočasničkog puta – Camino de Santiago.

Od sada možete kročiti stopama hodočasnika kroz netaknute krajolike, slikovita mjesta i bogatu kulturnu baštinu – od Pirovca pa sve do Selina.

Dionica Camino Zadar duga je oko 153 kilometara, a vodi vas kroz srce zadarskog zaleđa, uz more, masline, crkve i priče koje čekaju da ih otkrijete.

Hodnjom od Kožina do Nina, svetom misom u crkvi sv Anselma , podjelom Compostela i prigodnim programom u kojem je sudjelovao mali talentirani pjevač Leo Rados službeno je otvoren Camino Zadar, ali i Županijski dani.

Nositelj projekta Camino Zadar je Zadarska županija u suradnji s bratovštinom sv. Jakova te osam turističkih zajednica (Turistička zajednica Zadarske županije te turističke zajednice Zadra, Nina, Starigrada, Pakoštana, Sukošana, Sv. Filipa i Jakova i Vrsi).

U hodočasničkoj hodnji od Kožina do Nina sudjelovao je i zamjenik župana Šime Vicković zajedno s djelatnicima Zadarske županije.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu