ZADAR / ŽUPANIJA
VRIJEME / Vikend u znaku bure, kiše i snijega. Evo što donosi novi tjedan…

Danas umjereno do pretežno oblačno. Mjestimična kiša uglavnom u Dalmaciji, a još ujutro i na istoku zemlje. U unutrašnjosti lokalno jutarnja magla. Vjetar slab, na istoku i umjeren sjeverozapadni. Na Jadranu ponegdje umjerena bura, podno Velebita i jaka, na krajnjem jugu u početku jugo. Najviša dnevna temperatura zraka većinom između 9 i 14 °C, a u gorju malo niža.
U subotu promjenljivo, na kopnu i pretežno oblačno. Povremeno može pasti malo kiše, osobito u Dalmaciji, a u gorskoj Hrvatskoj i malo snijega. Vjetar slab do umjeren sjeveroistočni. Na Jadranu umjerena bura, podno Velebita i jaka s olujnim udarima, a na jugu još ujutro jugo. Najniža temperatura od 1 do 6, na Jadranu od 5 do 10 °C. Najviša dnevna od 6 do 9, na Jadranu od 9 do 13 °C.
IZGLEDI VREMENA:
Za vikend umjereno do pretežno oblačno, u subotu ponajprije na Jadranu i uz njega mjestimice kiša, u višem gorju i snijeg. U nedjelju sa sjevera razvedravanje, pa će u ponedjeljak prevladavati sunčano. Vjetar većinom slab, za vikend i umjeren sjeveroistočni. Na Jadranu umjerena do jaka bura, s olujnim udarima podno Velebita, u nedjelju ponegdje i u Dalmaciji. Temperatura zraka na moru bez veće promjene. Na kopnu hladnija jutra, a dnevna temperatura u porastu.

ZADAR / ŽUPANIJA
KNEŽEVA / Susret s uglednom francuskom sociologinjom Gisèle Sapiro

Odjel za francuske i frankofonske studije Sveučilišta u Zadru i izdavačka kuća Meandar media pozivaju na susret sa Gisèle Sapiro, profesoricom sociologije na pariškoj visokoškolskoj instituciji École des hautes études en sciences sociales te voditeljicom istraživanja u francuskom Nacionalnom centru za znanstvena istraživanja (CNRS), koji će se održati u ponedjeljak 14. travnja s početkom u 18 sati u Kneževoj palači (Multimedijska dvorana).
Područja njezina znanstvena interesa su sociologija kulture, književnosti, intelektualaca, prijevoda i izdavaštva. Tijekom susreta bit će predstavljen hrvatski prijevod njezine knjige Sociologija književnosti koja nudi uvod u tu znanstvenu disciplinu, predstavlja njezinu povijest i teorijska uporišta te se u zasebnim poglavljima bavi pitanjima društvenih uvjeta proizvodnje književnih djela, sociologije književnih djela te sociologije recepcije.
Na susretu će, uz Gisèle Sapiro, sudjelovati urednik knjige Branko Čegec i prevoditeljica knjige Mirna Sindičić Sabljo, a moderirat će ga profesorica Vanda Mikšić, uz konsekutivni prijevod Marije Spajić.
ZADAR / ŽUPANIJA
PROGNOZA / Kiša i snijeg za početak tjedna. Evo kad se vraća proljeće…

Danas na Jadranu pretežno sunčano, a u unutrašnjosti promjenljivo oblačno uz sunčana razdoblja. Uglavnom na istoku lokalno pljusak kiše ili susnježice, ujutro i snijega. Vjetar slab do umjeren sjeveroistočni, na istoku sjeverozapadni. Na Jadranu umjerena do jaka bura, osobito podno Velebita na udare i olujna, poslijepodne u slabljenju. Najviša dnevna temperatura između 6 i 11, na Jadranu 10 i 14 °C.
U utorak promjenjivo oblačno sa sunčanim razdobljima, uglavnom u drugom dijelu dana u istočnim i središnjim predjelima lokalno moguće malo kiše ili kratkotrajni pljusak. Na Jadranu sunčanije. Vjetar slab, samo ponegdje i umjeren sjeveroistočni i sjeverozapadni. Na Jadranu umjerena, još mjestimice i jaka bura te sjeverni vjetar, poslijepodne u okretanju na sjeverozapadnjak i jugozapadnjak. Jutro u unutrašnjosti hladno uz temperaturu od -2 do 2 pa je moguć slab mraz, uz obalu od 4 do 8 °C. Najviša dnevna većinom između 10 i 15 °C.
IZGLEDI VREMENA:
U unutrašnjosti djelomice sunčano, uz promjenjivu naoblaku uglavnom u drugom dijelu dana samo lokalno može pasti malo kiše ili poneki pljusak, osobito u utorak i četvrtak. Na Jadranu pretežno sunčano, prolazno uz umjerenu naoblaku. Vjetar na kopnu slab do umjeren sjeverni i sjeveroistočni, u četvrtak sjeverozapadni. Na Jadranu će puhati slab do umjeren sjeverozapadnjak i jugozapadnjak, u noćnim i jutarnjim satima uz obalu i umjerena bura, još u utorak na udare i jaka. Temperatura zraka u postupnom rastu, još do srijede uz hladna jutra u kopnenim krajevima mogućnost za slab mraz.

ZADAR / ŽUPANIJA
DOBRO JE ZNATI / Radno vrijeme trgovina u Zadru ove nedjelje…

Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju, 6. travnja 2025.
BAUHAUS:
Zatvoreno
KAUFLAND:
Zatvoreno
EUROSPIN:
Zatvoreno
HEY PARK
Zatvoreno
TOMMY
Trg Damira Zdrilića 1 – od 7 do 20
Skradinska 8 – od 7 do 21
Bože Peričića 5 – od 8 do 14
Put Nina 89 – od 7 do 21
KONZUM:
Polačišće 2 – od 7 do 13
Frane Petrića 10 – od 7 do 13
LIDL:
Zatvoreno
SPAR
Polačišće 4 – od 7 do 14
PLODINE
Zatvoreno
SUPERNOVA:
Zatvoreno
STUDENAC:
od 7 do 21:
Put Murvice 49, Zadar
Ulica Franje Fanceva 13, Zadar
Put Vrela 2, Zadar
Velebitska ulica 14, Zadar
Ulica Ivana Skvarčine 18, Zadar
Ulica Ante Starčevića 15, Zadar
Obala kneza Branimira 14, Zadar
Šibenska ulica 9C, Zadar
Put Stanova 63, Zadar
Mate Balote 54, Zadar
Ul. Roberta F. Mihanovića 62, Zadar
Ulica Miroslava Krleže 5A, Zadar
Ivana Zadranina 1/A, Zadar
RIBOLA
Put Petrića 51C, Zadar 7:00-21:00
Ulica Ivana Lucića 18, Zadar 7:00-21:00
Vukovarska ulica 6a, Zadar 7:00-21:00
Ulica Krste Odaka 5a, Zadar 7:00-21:00
PEVEX
Zatvoreno
METRO
Zatvoreno
EMMEZETA
Zatvoreno
ZADAR SHOPPING CAPITOL
Zatvoreno
CITY PARK ZADAR
Zatvoreno
-
magazin7 dana prije
FOTOGALERIJA / Hotel Pinija predstavio novi Congress & Event Center Zadar
-
magazin6 dana prije
“PROLJETNO BUĐENJE” / Veliki popust u zadarskom E-shape centru. Evo detalja…
-
magazin1 tjedan prije
ŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 tjedan prije
MORATE U KUPOVINU? / Danas rade sljedeći marketi u Zadru…