Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

UPISI U TIJEKU Glazbeni studio Libreto traži nove mlade glazbenike!

Objavljeno

-

KADA JE PRAVO VRIJEME DA SE POČNEŠ BAVITI GLAZBOM? UPRAVO SADA!

Imaš li između 5 i 25 god., voliš li pjevati, plesati, pozirati pred fotoaparatom i glumiti pred kamerom? Sada je pravo vrijeme da svi tvoji glazbeni i scenski talenti izađu iz tvoje sobe! Dođi u GLAZBENI STUDIO LIBRETO i izaberi jedan od programa: DJEČJI ZBOR LIBRETIĆI (Mlađa i Starija skupina), OSNOVE VOKALNE TEHNIKE/PJEVAČI SOLISTI i/li AKUSTIČNA GITARA.

“Pogledaj naša promotivna videa i odaberi pravu stvar za sebe te si narednu školsku i akademsku godinu učini divnom i nezaboravnom!

Sve što trebaš učiniti jest prijaviti se s IMENOM, PREZIMENOM, DATUMOM, MJESECOM I GODINOM ROĐENJA, ŠKOLOM/FAKULTETOM itd. koji pohađaš te KONTAKT BROJEM na mail adresu libreto111@gmail.com i doći kod nas na kratko upoznavanje, malo pjevanja (pjesma/e po tvom izboru) i UPISE 3. ili 4. rujna u popodnevnim ili predvečernjim satima! 

Kada ćemo ti se povratno javiti? Čim zaprimimo tvoj mail!

Gdje doći? Na lokaciju Benkovačka cesta 8, u učionice GS LIBRETO.

Kamo uputiti sva dodatna pitanja? Na kontakt broj 0919347160, putem Facebook javne grupe GLAZBENI STUDIO LIBRETO, preko Instagrama na stranici _libreto_official, ili na mail libreto111@gmail.com

Do kada traju prijave? Zaključno do 1.9.

Kada počinjemo s radom? 6. rujna.

Kako izgleda sat u Dječjem zboru LIBRETIĆI?

Uvijek lijepo, u veselom, pozitivnom i dinamičnom ozračju. U Zboru ćeš učiti kako pravilno upotrebljavati svoj glas, raditi na mnogim vokalnim vježbicama, na pjesmama iz klasičnog, pop – rock i autorskog repertoara, plesat ćeš, nastupati na brojnim mjestima i pozornicama, snimati u studiju, fotkati se, davati intervjue, biti ispred kamere, snimati videospotove, nositi divne kostimiće i još puno, puno više od toga. Važno nam je da imaš između 5 i 13 godina i da stvarno obožavaš pjevati! 

Kako izgleda sat OSNOVE VOKALNE TEHNIKE?

Na njemu ćeš u malim grupama učiti kako pravilno disati i uopće upotrebljavati svoj glasovni/vokalni aparat, učit ćeš se pravilnoj dikciji i artikulaciji, naučit ćeš kako čuvati svoje glasnice i osnove pjevačke terminologije, pjevat ćeš uz pratnju matrica i akustične gitare, na mikrofon i bez njega, nastupat ćeš na brojnim mjestima i pozornicama, snimat ćeš u studiju, bit ćeš ispred kamere i na svaki način obogatiti svoje dosadašnje glazbeno iskustvo te ćeš steći puno novih prijatelja.

Kako izgleda sat AKUSTIČNE GITARE?

Još ćeš više zavoljeti najljepši instrument na svijetu, naučit ćeš kako ga pravilno držati, koji su njegovi sastavni dijelovi, kako pravilno dobiti ton, svirati pomoću prstiju i s trzalicom, kako izvesti svoje omiljene glazbene hitove i zapjevati uz njih, svirati uz razne ritamske obrasce, svirati u paru, naučiti osnove notnog pisma i uživati u glazbi  više i kompletnije no ikada do sada. 

Jedva čekamo da nam se pridružiš i TI! Glazbeni studio LIBRETO jedva čeka nova lica i talente.

Neka ovo bude tvoja najljepša i najzabavnija godina i glazbena sezona u životu!” – stoji u objavi iz Libreta.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

IZVANREDNI RADOVI! U utorak bez vode osam ulica u Diklu!

Objavljeno

-

By

Zbog izvođenja izvanredni radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 05.11.2024. godine  (utorak), od 08:00 sati  pa do  15:00 biti će privremeno obustavljena opskrba vodom u gradu Zadru, predio Diklo u ulicama : Ulica Romansa, ulica Poljana Dragutina Domjanića, Ulica Josipa Pupačića, ulica Vukovica, Ulica Jukića, Ulica Markežića, ulica Krešimirova obala, te Put Brajde.

Tijekom radova do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterna s vodom za ljudsku potrošnju biti će smještena u ulici Krešimirova obala kod kućnog broja 96.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

FOTOGALERIJA / 9. Balkanski simpozij o arheometriji na Sveučilištu u Zadru 

Objavljeno

-

By

na Sveučilištu u Zadru od 4. do 7. studenog održava se 9. Balkanski simpozij o arheometriji. Riječ je o znanstvenoj disciplini koja se u ispitivanju i objašnjenju arheoloških pronalazaka koristi metodama i tehnikama prirodnih i tehničkih znanosti, prije svega kemije, fizike, mineralogije, znanosti o materijalima, kao i bioloških znanosti, posebice molekularne biologije.

Na ovogodišnjem izdanju simpozija okupili su se istraživači iz čak 15 zemalja, Hrvatske, Srbije, Irske, Grčke, Rumunjske, Češke, Mađarske, Poljske, Nizozemske, Italije i Francuske… U tri dana trajanja simpozija oni će izlagati o metodama datiranja, među kojima je najpoznatija radiokarbonsko datiranje (datiranje ugljikom-14), ali i luminiscencija, dendrokronologija (mjerenje godova na stablima), zatim karakterizacijama materijala (keramika, metali, staklo, kamenje, pigmenti, žbuke, organski ostaci…), bioarheologiji, arheologiji okoliša, računalnim rekonstrukcijama, procesa propadanja i sl.

U posebnom fokusu bit će multidisciplinarna istraživanja, razvoj i upravljanje kulturnom baštinom te projekti zaštite, konzervacije i restauracije spomenika.

– Ovaj simpozij od velike je važnosti za naše Sveučilište jer okuplja stručnjake iz različitih disciplina koji dijele posvećenost razumijevanju, očuvanju i vrednovanju naše bogate kulturne baštine. Domaćinstvom ovog događanja, Sveučilište u Zadru potvrđuje svoju predanost unapređenju znanstvenih istraživanja i poticanju značajne suradnje na regionalnoj i međunarodnoj razini. Zadar je grad koji u svojim zidinama, ulicama i obali skriva mnoge slojeve povijesti. To je živući podsjetnik na važnost vašeg rada, ne samo u otkrivanju i analizi prošlosti, već i u njenom očuvanju za buduće generacije, istaknuo je u pozdravnoj riječi prorektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Zvjezdan Penezić, poželjevši sudionicima da kroz vođene obilaske muzeja, arheoloških zbirki i povijesnih lokaliteta iz prve ruke dožive živopisni kulturni kontekst koji oblikuje rad na Sveučilištu u Zadru.

Predsjednica Organizacijskog odbora izv. prof. dr. sc. Antonija Mlikota istaknula je važnost interdisciplinarnog pristupa problematici, o čemu svjedoči sudjelovanje triju sveučilišnih odjela – Odjela za povijest umjetnosti, Odjela za arheologiju i Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu.

– S nama su i naši partneri iz Međunarodnog centra za podvodnu arheologiju u Zadru, Muzeja antičkog stakla, koji su povezani i s poviješću umjetnosti i samom poviješću Zadra. Okruženi smo ostacima koje ćemo imati priliku razgledati u hodnji gradom, najavila je Mlikota.

Pročelnica Odjela za povijest umjetnosti izv. prof. dr. sc. Silvia Bekavac ističe kako se pomoću arheometrijskih postupaka iz nekog organskog materijala može doznati od čega su ljudi živjeli, kakva im je bila prehrana, od čega su umrli, koliki im je bio životni vijek, dok se ispitivanjem drugih materijala može odrediti starost nalaza, boje, pigmente, odakle potječe pronađena keramika, koja je hrana bila u posudama… U postupku konzervacije može se utvrditi vrsta gljivica koja se pojavljuje u objektima te odrediti kako se nešto može sanirati.

Među pozvanim predavačima bila je izv. prof. dr. sc. Irena Radić Rossi s Odjela za arheologiju Sveučilišta u Zadru, koja je prezentirala pet lokaliteta na kojima je provodila arheometrijska mjerenja, od Caske kod Novalje do uvale kod mjesta Suđurađ na otoku Šipanu.

– Takvih je lokaliteta puno, no ova istraživanja daju dobar presjek onog što se zbiva u podmorju. Gdje god ima organskog materijala može se raditi radiokarbonske analize, gdje ima godova dendrokronološka ispitivanja,  a na metalnim predmetima, kao onima od olova koje smo pronašli na lokalitetu brodoloma kod Šipana, mogu se raditi analize izotopa… Na sirovinama pronađenima kod otočića Gnalića također smo proveli različite analize, a na keramici s brodoloma kod otoka Žirja htjeli smo doznati odakle ona potječe. Napredak u arheometriji danas je toliki da ne možete ni pomišljati istraživati nalazište bez primjene tih metoda, istaknula je Radić Rossi.

Tijekom tri dana trajanja simpozija obradit će se brojne zanimljive teme kao što su mikrobiom povijesnih drvenih crkava, tajne pogreba na Biokovu, projekt „KultBaMikroo” – zaštita zadarskog kulturnog naslijeđa od negativnog utjecaja mikroorganizama, nedestruktivna SEM-EDS analiza srebrnih i zlatnih prstenova za kosu iz rano brončano doba s rijeke Tundža u Bugarskoj, staklenim narukvicama s rijeke Morave u Srbiji itd. Posljednjeg dana predviđen je vođeni obilazak povijesnom jezgrom Zadra.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

OBAVIJEST: U utorak Ražanac bez vode!

Objavljeno

-

By

Zbog izvanrednih radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 05.11.2024. godine  (utorak) u vremenu od 09:00 h pa do 11:00 h  biti će privremeno obustavljena opskrba vodom potrošačima u mjestu Ražanac.

Tijekom radova do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterna s vodom za ljudsku potrošnju biti će smještena u ulici Ražanac XI kod kućnog broja 2.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu