Sport
Realu se ozlijedio još jedan veznjak. Zdravi su samo Modrić i još dvojica
Realu je složena situacija s ozljedama igrača, prije svega veznjaka, postala još ozbiljnija. Nakon što su mu od ranije ozlijeđeni ključni igrači sredine terena, Jude Bellingham i Eduardo Camavinga, jučer je Real objavio da se ozbiljnije ozlijedio i Dani Ceballos.
“Nakon testova koje je danas obavila medicinska služba Real Madrida na našem igraču Daniju Ceballosu, dijagnosticirano mu je uganuće 3. stupnja koje zahvaća ligamente u desnom gležnju”, obznanili su iz kluba ozljedu zbog koje će Ceballos prisilno pauzirati između mjesec i pol i dva mjeseca.
U jednom danu Realu se ozlijedila još dva veznjaka
Tu nije bio kraj lošim vijestima za Real. Sinoć su francuski mediji objavili da je Aurelien Tchouameni pušten s okupljanja francuske reprezentacije zbog boli u lijevom stopalu. Kasnije su španjolski mediji objavili kako Tchouamenijeva ozljeda nije ozbiljna poput onih njegovih suigrača, ali da bi mogao propustiti prvu utakmicu nakon pauze zbog utakmica reprezentacija. Real je igra za 11 dana protiv Real Sociedada,
Real je tako trenutno ostao na samo tri zdrava veznjaka. To su Federico Valverde, Arda Güler i Luka Modrić. Očekuje se da Modrić sada dobije značajniju minutažu. Igrao je svih pet utakmica ove sezone, ali samo jednu kao starter.
Sport
Novi prvaci županijske košarkaške lige srednjih škola: Ekonomska prekinula dominaciju Nazora!
Imamo nove prvake srednjoškolske košarke u Zadarskoj županiji! U infarktnoj završnici, Ekonomsko – birotehnička i trgovačka škola Zadar svladala je branitelje naslova, Gimnaziju Vladimira Nazora rezultatom 42:41.
Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala, ali ovaj put s drugačijim ishodom. Iako su “Nazorovci” lovili svoju petu uzastopnu titulu, “Ekonomisti” se nisu predavali. Na krilima sjajne obrane, uspjeli su preokrenuti rezultat i slaviti košem u samoj završnici utakmice!
Ovom pobjedom Ekonomska škola osigurala je plasman na državno prvenstvo srednjih škola, koje su “Nazorovci” osvojili prethodne 3 godine zaredom. U susretu za broncu, Katolička gimnazija Ivana Pavla II. bila je bolja od Strukovne škola Vice Vlatkovića Zadar.
Posebna priznanja idu pojedincima koji su obilježili turnir: Za najboljeg igrača i ujedno najboljeg strijelca turnira proglašen je Luka Bičić iz Ekonomske škole! Najbolju petorku turnira čine: Luka Bičić (Ekonomsko-birotehnička škola), Jakov Tončinić (Ekonomsko-birotehnička škola), Filip Bilokapić (Gimnazija Vladimira Nazora), Bruno Baričević (Gimnazija Vladimira Nazora) i Šime Grbin (Klasična gimnazija Ivana Pavla II).
“Bile su zahtjevne utakmice kroz cijelu ligu, a pogotovo u finalu. Imali smo uspona i padova u utakmici, ali smo se u završnici uspjeli vratiti. Ostavili smo svi srce na terenu i smatram da smo zasluženo osvojili titulu”, poručio je MVP natjecanja Luka Bičić.
Pehare i medalje najboljima uručio je resorni pročelnik Ivan Šimunić, dok je početnu loptu uoči finala podbacio zamjenik župana Robertino Dujela.
“Posebno me veseli vidjeti pune tribine i ovoliku energiju. Školski sport nije samo igra, on je temelj zdravog razvoja mladih ljudi, i zato Zadarska županija bezrezervno stoji iza ovog projekta – ne samo riječima, već i osiguranim sredstvima u proračunu. Velike čestitke Županijskom savezu školskog športa Zadarske županije, svim učenicima, mentorima i školama na vrhunskoj košarci i fair playu! Zadar je još jednom dokazao da je grad košarke”, poručio je zamjenik Dujela.
Sport
ZA KRAJ SEZONE / Medalje i rekordi za AK Biograd na Božićnom mitingu u Makarskoj
Atletski klub Biograd nastupio je na Božićnom mitingu u Makarskoj gdje je u nedjelju zaključen zimski dio natjecanja na otvorenom. Iako je klub nastupio s manjim brojem atletičara, biogradski predstavnici ostvarili su zapažene rezultate, osvojivši šest medalja i postavivši tri osobna rekorda.
Prve medalje za AK Biograd stigle su u utrci na 60 metara za godište 2018. u kojoj je srebrnu medalju osvojila Liv Nekić s osobnim rekordom 10,91 sekundi, dok je brončana bila Dora Pešić s vremenom 11,11 sekundi, također s osobnim rekordom.
U disciplini bacanja vortexa za mlađe kadetkinje (2013. godište), Aneta Gašpar osvojila je brončanu medalju s hicem od 41,73 metra, pri čemu joj je srebro izmaknulo za svega deset centimetara.
Zlatne medalje za AK Biograd osvojile su Patricia Pešić u bacanju kugle (3 kg) u konkurenciji kadetkinja i Tonina Šarić u bacanju vortexa za limačice (2014. godište), uz novi osobni rekord od 47,95 metara.
Na ovaj način AK Biograd na najljepši je mogući način zaključio sezonu natjecanja na otvorenom. Slijedi kraća natjecateljska pauza tijekom blagdana, a treninzi ponovno započinju 11. siječnja. Pauza je ujedno i idealna prilika za upis novih članova jer su treninzi otvoreni za svu djecu koja žele započeti s atletikom i kroz sport razvijati zdrave životne navike, sportski duh i osobni razvoj.
Sport
SPORTSKI VIKEND / Na Višnjiku vaterpolo i nogomet. Provjerite radno vrijeme bazena!
Subota, 13. prosinca
VATERPOLO: Polufinalni turnir PH za kadete, susreti su na rasporedu od 09:00 sati i od 17:00 sati u popodnevnom dijelu turnira.
NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 2 – NK Abeceda 2 09:30h.
Nedjelja, 14. prosinca
VATERPOLO: Utakmice za plasman PH za kadete su na rasporedu od 09:30 sati.
NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 2 – HNK Zadar 09:00h.
NAPOMENA: Zbog održavanja vaterpolo turnira veliki i mali bazen neće biti dostupni građanstvu: u subotu veliki bazen od 8:45 do 14:00 i od 16:00 do 22:00, mali bazen zauzet od 8:15 do 14:00 i od 16:00 do 22:00 i u nedjelju veliki bazen od 8:45 do 14:00 i mali bazen od 10:00 do 14:00 sati.







