ZADAR / ŽUPANIJA
Zadarska županija pokrenula program podrške za IKT sektor. Prijavite se za bespovratna sredstva!
Želite razviti novu inovativnu aplikaciju, poboljšati svoje postojeće proizvode i usluge ili pak, proširiti svoje poslovanje na nova tržišta? Zadarska županija vam pruža priliku!
Raspisan je Javni poziv za dodjelu potpora za poticanje konkurentnosti poticanje konkurentnosti i razvoja IKT sektora na području Zadarske županije. Ovim programom želi se putem ciljane potpore za razvojna ulaganja, jačati konkurentnost i poticati rast IKT sektora u Zadarskoj županiji.
Bespovratne potpore dodjeljuju se za:
povećanje učinkovitosti poslovanja i konkurentnosti IKT sektora,
poticanje inovacija i ubrzanje poslovnih procesa kroz primjenu informatičke tehnologije,
poticanje daljnjeg rasta i razvoja postojećih IKT proizvoda/usluga,
edukaciju zaposlenika i povećanje efikasnosti poslovanja u IKT sektoru,
internacionalizaciju poslovanja.
“Ovim programom želimo potaknuti razvoj inovativnih IKT rješenja i ojačati konkurentnost naših poduzetnika. Vjerujem da će ovaj natječaj biti poticaj za nove ideje i projekte koji će doprinijeti razvoju naše županije”, istaknuo je župan Božidar Longin.
Informacijske i komunikacijske tehnologije (IKT) je širok pojam koji obuhvaća sve tehnologije koje služe za obradu, prijenos i distribuciju informacija. IKT sektor obuhvaća sve tvrtke i organizacije koje se bave razvojem, proizvodnjom, distribucijom i uslugama povezanim s računalima, softverom, internetom i drugim komunikacijskim tehnologijama. To je brzorastući sektor koji ima veliki utjecaj na naše svakodnevne živote, pokretač je inovacija i stvara brojne poslovne prilike. Informacijske i komunikacijske tehnologije alat su koji nam pomažu učiniti život lakšim i ugodnijim, kako na osobnoj, tako i na profesionalnoj razini.
“Pozivamo sve poduzetnike koji se bave razvojem informacijskih tehnologija da se prijave na ovaj natječaj. Ovo je izvrsna prilika da ostvare bespovratna sredstva i unaprijede svoje poslovanje”, poručio je pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i turizam Ante Sjauš.
Nepovratne potpore male vrijednosti dodijelit će se za realizaciju sljedećih mjera:
Mjera 1. Sufinanciranje istraživanja i razvoja novih IKT proizvoda/usluga
Mjera 2. Sufinanciranje daljnjeg rasta i razvoja postojećih IKT proizvoda/usluga
Korisnici potpore mogu biti subjekti malog gospodarstva, tvrtke koje se bave razvojem i primjenom informacijskih i komunikacijskih tehnologija, sa sjedištem i djelatnošću na području Zadarske županije.
Potpora za sufinanciranje nabave dugotrajne materijalne imovine iznosi 50% prihvatljivih troškova, a najviše 5.000,00 eura po poduzetniku. Prijave se podnose za sufinanciranje projekata koji su provedeni tijekom 2024. godine, a prihvatljivi troškovi su oni nastali u razdoblju od 1. siječnja 2024. do podnošenja prijave.
Krajnji rok za podnošenje prijava je 25. studenog 2024. godine.
Dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona i adresu elektronske pošte Upravnog odjela za gospodarstvo i turizam:
023/350-342 – ante.sjaus@zadarska-zupanija.hr,
023/350-437 – ante.vukasina@zadarska-zupanija.hr,
023/350-439 – marta.hordov@zadarska-zupanija.hr,
023/350-430 – bubicic@zadarska-zupanija.hr.
Ključne prednosti:
Bespovratna sredstva: Sufinanciramo do 50% vaših prihvatljivih troškova.
Širok spektar projekata: Podržavamo razvoj novih proizvoda, usluga, istraživanja i edukaciju.
Jednostavna procedura prijave: Sve informacije i potrebnu dokumentaciju možete pronaći na mrežnoj stranici Zadarske županije.
Tko se može prijaviti?
Subjekti malog gospodarstva sa sjedištem i poslovanjem u Zadarskoj županiji.
Rok za prijavu:
ZADAR / ŽUPANIJA
BESPLATNO VODSTVO / U ponedjeljak “U potrazi za sv. Krševanom”
Iz Narodnog muzeja Zadar u ponedjeljak, 25. studenog u 11:30 sati pozivaju na besplatno stručno vodstvo „U potrazi za sv. Krševanom”, organizirano za građanstvo povodom obilježavanja Dana Grada Zadra.
Kada: 25. studenog u 11:30h
Gdje: Krenut ćemo iz SICU-a, a nastavljamo u Odjelu Muzeja grada Zadra.
Prijave nisu potrebne! Dovedite prijatelje i obitelj te zajedno istražimo bogatu povijest!
ZADAR / ŽUPANIJA
NAJAVA KONCERATA / Zadre, sretan rođendan!
21. 11. u Koncertnoj dvorani braće Bersa održan je koncert Marija Zbiljskog i Konstantina Krasnitskog. Duo je predstavio djela A. Schnittkea, V. Čauševa, J. S. Bacha, B. Bartóka i D. Bobića kroz jedan neobičan spoj instrumenata – bisernice i brača uz pratnju klavira. Koncert je organiziran u suradnji s Hrvatskom udrugom glazbenih organizatora.
U povodu obilježavanja Dana grada Zadra i blagdana sv. Krševana slijede dva koncertna događanja iz ciklusa Zadarski krug. Ciklus je to koji okuplja glazbene snage, umjetnike i izvođače koji su rođenjem ili djelovanjem vezani za Zadar, a koji aktivno djeluju u stvaranju glazbene kulture našega grada.
U nedjelju, 24. 11. s početkom u 20 sati u crkvi sv. Nikole održat će se koncert Hrvatskog pjevačkog društva Zoranić, uz dirigenticu Branku Višić Karavida, a već sljedeću večer, u ponedjeljak, 25. 11. na rasporedu je koncert profesora Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar čiji je početak zakazan u 19 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru. Ulaz na oba koncerta je slobodan.
ZADAR / ŽUPANIJA
(FOTOGALERIJA) UZ DAN GRADA / Održan okrugli stol „Darovitost u sustavu redovne škole – stanje i perspektive“
U povodu obilježavanja Dana grada Zadra Odjel za pedagogiju Sveučilišta u Zadru u Kneževoj palači održao je okrugli stol „Darovitost u sustavu redovne škole – stanje i perspektive”. O darovitoj djeci i izazovima u otkrivanju i realizaciji njihovih punih potencijala govorili su pročelnica Odjela za pedagogiju izv. prof. dr. sc. Matilda Karamatić Brčić, prof. dr. sc. Rozana Petani i izv. prof. dr. sc. Jasmina Vrkić Dimić s Odjela za pedagogiju, pročelnica Upravnog odjela za odgoj i školstvo Grada Zadra Tihana Magaš, Iva Slačanac iz Centra za uočavanje i rad s darovitima Zadar te Lucija Katalinić iz Odsjeka za kvalitetu obrazovanja u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i šport Zadarske županije.
Ume Sveučilišta u Zadru, rektora prof. dr. sc. Josipa Faričića i uprave, sudionike je pozdravio prorektor prof. dr. sc. Zvjezdan Penezić.
– Od najranijih škola do današnjeg modernog Sveučilišta, naš grad prepoznaje značaj ulaganja u obrazovanje i razvoj ljudskih potencijala. Danas, kada govorimo o darovitosti u školskom sustavu, nastavljamo tu tradiciju i otvaramo vrata budućim generacijama da ostvare svoj puni potencijal. Zahvaljujem organizatorima, predavačima i sudionicima što svojim znanjem i iskustvom pridonose raspravi o ovoj važnoj temi. Siguran sam da će zaključci okruglog stola donijeti nove uvide i smjernice koje će unaprijediti naš obrazovni sustav i osigurati podršku darovitim učenicima, rekao je Penezić.
Okrugli stol bio je usmjeren na znanstveni i praktični kontekst u radu s darovitom djecom i učenicima s ciljem naglašavanja dobrobiti djeteta i učenika, kao i kvalitetnog procesa stjecanja potrebnih kompetencija za školovanje, život i rad.
– Uloga ključnih dionika u sagledavanju darovitosti kod učenika kao koncepta inkluzivne pedagogije, polazi od pretpostavke da svako dijete ima pravo na različitost te da mi kao stručnjaci na različitost gledamo kao na poticaj za rad. Postojeće resurse, kako kadrovske, tako i organizacijske i programske, koristimo bez marginaliziranja učenika koji su prosječni. U nastojanju realiziranja inkluzivnog koncepta kroz rad s darovitim učenicima, škole postaju mjesta koja imaju zadatak osigurati svim učenicima primjerenu podršku u postupku stjecanja potrebnih kompetencija za daljnje školovanje, uvažavajući harmonijski, emocionalni i socijalni razvoj učenika te kvalitetnu suradnju istih sa svojim vršnjacima, ističe izv. prof. dr. sc. Matilda Karamatić Brčić.
Osiguranje podrške darovitim učenicima na emocionalnom, socijalnom i intelektualnom polju postaje zadaća svih sudionika procesa odgoja i obrazovanja, unutar odgojno-obrazovne institucije i izvan nje.
– Rasti i učiti zajedno, socijalno i emocionalno razvijati se i graditi učenikovu osobnost znači prihvaćati i spoznavati različitosti. Sustav odgoja i obrazovanja prepoznaje ulogu i značaj kvalitetnog rada s darovitom djecom i učenicima te ulogu i značaj kvalitetnog odgovora odgojno-obrazovnih ustanova na izazove u okviru svakodnevne školske prakse. Naglasak je posebno usmjeren na kvalitetnu umreženost nadležnih tijela i institucija na lokanoj, regionalnoj i nacionalnoj razini. Tek tada možemo dati kvalitetan odgovor na izazove rada s darovitom djecom i učenicima. Iskoristimo kod djece kapacitete koje imaju, ne kažnjavajući ih zbog onih znanja koje ne posjeduju u određenom trenutku, poručila je Karamatić Brčić.
-
Svijet5 dana prije
Upozorenje zbog zimske oluje: Pripremite se za intenzivne vremenske uvjete!
-
Hrvatska4 dana prije
Objavljena karta: Evo kad će u Hrvatskoj početi snijeg!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
IZ GRADA: Objavljena je lista prvenstva za POS. Evo tko je i na kojem rednom mjestu…
-
Tech3 dana prije
Četiri vampirska uređaja zbog kojih računi rastu