Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

U HGK- Županijskoj komori Zadar održana radionica “Kako izraditi komunikacijsku strategiju tvrtke i poboljšati prodaju?”

Objavljeno

-

HGK- Županijska komora Zadar u srijedu 29. siječnja u svojim je prostorijama organizirala radionicu naziva “Kako izraditi komunikacijsku strategiju tvrtke i poboljšati prodaju?”.
Cilj radionice bio je upoznati polaznike s važnosti i načinom izrade komunikacijske strategije kao sastavnim dijelom svakog, malog ili velikog poslovanja, koje učinkovito želi postizati svoje ciljeve – kako one vezane uz imidž i marketing, tako i one prodajne i poslovne.
Na radionici su se okupili vlasnici poduzeća te zaposlenici tvrtki iz različitih gospodarskih djelatnosti zaduženi za prodaju, marketing, organizaciju događaja i promotivno-komunikacijske aktivnosti.

Predavačica Izabela Laura, zadarska poduzetnica s bogatim iskustvom rada u izradi komunikacijskih i brend strategija tvrtki, provela je polaznike radionice kroz glavne značajke izrade komunikacijske strategije, odnosno plana komunikacije brenda (tvrtke) prema ciljanoj publici. Naime, kroz komunikacijsku strategiju, tvrtke definiraju kako se, na kojim kanalima i s kojim ciljem obraćaju svojim kupcima, klijentima i zaposlenicima, bilo da je riječ o prodajnoj akciji, izgradnji prepoznatljivost i(brenda) ili postupanju u kriznoj situaciji. Uz tako jasan plan tvrtke usmjereno ulažu novac, vrijeme i ostale resurse na promotivne, marketinške i prodajne aktivnosti.

Radionica je bila praktičnog karaktera, radilo se na primjerima polaznika, a krajnji rezultat radionice bio je izrada predloška komunikacijske strategije s osnovnim elementima od strane svakog polaznika, koju će polaznici moći primijeniti u vlastitom poslovanju, doraditi ju ili prema predlošku izraditi novu strategiju.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

NA POPISU I ZADAR… Ugledni turistički portal objavio 16 najboljih lokacija u Hrvatskoj koje treba posjetiti

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Hrvatska ima više od 5000 kilometara dugu obalu te više od 1200 otoka, zbog čega je posebno privlačna turistima. Uz to, Hrvatska je i prava riznica rimske i venecijanske arhitekture, a bogata je i prekrasnim prirodnim parkovima, planinskim lancima, jezerima i rijekama.

Lonley Planet navodi da postoji tolika raznolikost krajolika i kulturnih atrakcija da jedan posjet Hrvatskoj nije dovoljan da biste ih sve obišli. Ipak, ovaj portal je izdvojio 16 najboljih lokacija koje bi trebalo posjetiti u Hrvatskoj.

1. Nacionalni park Plitvička jezera

Nacionalni park Plitvička jezera koji je na popisu UNESCO-a, prizor je koji izaziva strahopoštovanje. Tamo ćete imati jedinstvenu priliku vidjeti tirkizna jezera povezana slapovima u šumovitom srcu kontinentalne Hrvatske. Park se sastoji od 16 međusobno povezanih jezera, od kojih je Kozjak dug 2,35 km najveći.

2. Grad Korčula

Slatki mali primorski gradić Korčula ima skup impozantnih zidina i kula, kao i izvanrednu katedralu, ukrašenu nizom rezbarija. Možete prošetati svakom ulicom u starom gradu koji je posložen u fascinantnom uzorku riblje kosti, za manje od sat vremena.

3. Grad Hvar

Ljeti se u ovom malom primorskom gradu zabave usidre jahte, a gosti često vrijeme provode u koktel barovima na plaži. Možete se popeti do Fortice, srednjovjekovnog dvorca koji se uzdiže na brdu iznad grada. Da biste pronašli mjesto za kupanje, pratite šetnicu uz obalu gdje možete pronaći neku malenu, sjenovitu uvalu ili pak možete unajmiti taxi brod do obližnjih Paklenih otoka.

4. Mljet

Otok je prekriven gustom borovom šumom i prava je otočna idila. Legenda kaže da je Odisej ovdje bio zatvoren sedam godina i lako je razumjeti zašto mu je trebalo toliko vremena da napusti Mljet. Cijeli zapadni dio Mljeta je nacionalni park, gdje ćete pronaći dva veličanstvena jezera kobaltne boje, otočki samostan i nevjerojatno lijepu malu luku Pomena. Nemojte zanemariti istočni Mljet koji je dom mirnim malim uvalama i nevjerojatnim plažama.

5. Istra

Istra oduševljava svojim valovitim brežuljcima, šarmantnim gradićima na brežuljcima i brojnim mjestima uz more. Nezaobilazan je posjet prekrasnom Rovinju, gradu pastelnih pročelja i popločanih uličica s umjetničkim galerijama. Vrijedi posjetiti i Motovun, slikoviti gradić a brežuljku koji se uzdiže iz šumovite doline. Na najjužnijem dijelu Istre nalazi se rt Kamenjak, prirodni rezervat omeđen nizom šljunčanih uvala i osamljenih stjenovitih plaža.

6. Otok Vis

Jedan od najudaljenijih hrvatskih otoka, Vis je bio najpoznatiji kao mjesto bivše jugoslavenske vojne baze. Viška luka, Kut i Komiža glavna su mjesta na otoku, sastavljena od lijepih kamenih kuća i šetnica uz more. Skrivene uvale i stjenovite uvale njezine južne obale najbolje je istražiti brodom, posebice uvalu Stiniva koja izgleda kao s razglednice.

7. Split

Splitska Dioklecijanova palača okrenuta prema moru iznenađujući je labirint ulica i uličica. Svakako odvojite vrijeme i za šetnju šumovitim stazama brda Marjan do vidikovca s kojeg imate pogled na grad i more.

8. Park prirode Kopački Rit

Park prirode Kopački rit smješten je na ravnici rijeka Dunava i Drave i jedna je od najvećih močvara u Europi. Zagriženi promatrači ptica mogu se pridružiti izletu brodom kako bi uočili orlove, crne rode, ljubičaste čaplje, žličarke, divlje guske ili neku drugu od gotovo 300 vrsta ptica.

9. Šibenik

Smješten u zaljevu povezanom s Jadranskim morem, šarmantni grad Šibenik često nije na radaru posjetitelja. No, tamo ćete pronaći čak dvije UNESCO-ve lokacije: katedralu svetog Jakova iz 15. stoljeća poznata je i po ikonografskim inovacijama, među kojima posebno mjesto zauzima friz od 74 skulpture glava, i tvrđavu svetog Nikole, morsku utvrdu izgrađenu u doba Venecije koja je šetnicom povezana s kopnom.

10. Zagorje

U Zagorju ćete pronaći srednjovjekovne dvorce koji izgledaju kao s razglednica. Svakako se izdvaja dvorac Trakošćan, a posjet njemu kao da vas vraća u 1334. godinu, a dalje prema zapadu, dvorac Veliki Tabor na vrhu brda nudi putovanje u 16. stoljeće.

11. Dubrovnik

Utvrđeni grad Dubrovnik s razlogom je jedno od najpopularnijih odredišta u Hrvatskoj. Unutar masivnih gradskih zidina nalazi se više od desetak crkava, srednjovjekovnih samostana, elegantnih trgova od vapnenca i stoljetnih stambenih četvrti.

12. Otok Brač

U blizini mjesta Bol na južnoj obali Brača nalazi se Zlatni rat koji je najfotografiranija plaža u Hrvatskoj. Osim zadivljujuće obale, plaža je poznata i zbog plavo-zelene vode koje zapljuskuju niz finih kamenčića.

13. Zadar

Smješten na poluotoku, stari grad Zadra prepun je rimskih ruševina, bizantskih crkava i romaničkih katedrala. Datiraju iz venecijanskog doba, njegove obrambene zidine priznaje UNESCO i pretvorene su u šetnicu s drvoredom koja prati obalu. Morske orgulje su nezaobilazna atrakcija u gradu, a u pitanju su neobične instalacije od 35 cijevi skrivenih ispod kamenih stepenica koje koriste vjetar za stvaranje glazbe.

14. Cres

Grad Cres je prometna luka s pročeljima pastelnih boja, dok je mirno ribarsko mjesto Valun okruženo besprijekornim šljunčanim plažama. Pješačka staza odavde vodi prema Lubenicama, zaseoku kamenih kuća smještenih na rubu litice visoke 378 m okrenute prema moru.

15. Nacionalni park Krka

Zvijezda predstave u ovom nacionalnom parku je rijeka Krka koja protječe kroz kanjone, širi se u jezera i zapljuskuje brojne slapove. Prošećite šetalištima pokraj moćnih slapova i divite se mnoštvu riba koje jure kroz smaragdne vode. Tu možete pronaći i ruševine rimskog vojnog logora i amfiteatra, povijesne vodenice i dva fascinantna samostana – jedan na otoku, a drugi izgrađen nad drevnim katakombama.

16. Zagreb

Zagreb je stvoren za šetnju. Prošećite Strossmayerovim šetalištem s drvoredom, koje vijuga duž srednjovjekovnih obrambenih zidina grada do Gornjeg grada s panoramskim pogledom na crvene krovove i crkvene tornjeve Donjeg grada. Nakon toga, svratite do otvorene tržnice Dolac, gdje ćete pronaći raznovrsne svježe proizvode. Nakon toga se možete uputiti na kavu na Cvjetni trg kako biste doživjeli kulturu zagrebačkih kafića.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

Zadar domaćin konferencije o jačanju socijalnog dijaloga

Objavljeno

-

By

U hotelu Kolovare održana je konferencija „Promocija socijalnog partnerstva i jačanje socijalnog dijaloga“, u organizaciji Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

Cilj konferencije je promicanje socijalnog partnerstva i poticanje bipartitnog i tripartitnog socijalnog dijaloga na svim razinama.

Uz prigodni panel te uručenje ugovora iz programa “Ulaganja iz ESF i ESF+ u jačanje socijalnog partnerstva”, okupljenima su se obratili državni tajnik Ivan Vidiš, glavna direktorica Hrvatske udruge poslodavaca Irena Weber i dopredsjednica GSV-a Sanja Šprem iz Matice hrvatskih sindikata.

Kao domaćini, okupljene su pozdravili župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić zaželjevši im uspješan boravak u Zadru.

„Pojmovi sporazumijevanja i uvažavanja ugrađeni u same temelje suvremenog društva. Stranke u socijalnom dijalogu svjesne su nužnosti postizanja dogovora te priznaju jedna drugoj legitimnost različitih uloga, interesa i vrijednosti. Zadarska županija u tom kontekstu ima Gospodarsko-socijalno vijeće čija se uloga svakako pokazala iznimno važnom. Prvenstveno kroz zajedničko djelovanje na poboljšanju poduzetničke klime, na zdravstvenu i socijalnu politiku, obrazovanje, tržište rada, kao i na optimalno korištenje vlastitih razvojnih prednosti“, poručio je tom prigodom župan dodavši da gospodarstvo Zadarske županije bilježi značajan rast gospodarskih aktivnosti; od izvoza do rasta zaposlenosti i prosječnih plaća.

„Sinergija nacionalne i regionalne vlasti s gospodarskim sektorom rezultirala je činjenicom da je Zadarska županija i službeno među četiri najrazvijenije u Hrvatskoj. Naravno, pred nama je još niz izazova i projekata, stoga svi zajedno moramo biti odgovorni i predano nastaviti raditi na tome kako bi svim našim stanovnicima omogućili kvalitetne životne uvjete. Vjerujem da će i ova konferencija pomoći svima koji sudjeluju u socijalnom dijalogu. Posebno je važno istaknuti koliko je u tom procesu značajno ne samo povjerenje, tolerancija i uvažavanje, već i spremnost na prihvaćanje odgovornosti na svim razinama“, istaknuo je Longin.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

FOTO / 667. obljetnica potpisivanja Zadarskog mira, samostan sv. Frane u Zadru

Objavljeno

-

By

U crkvi svetog Frane u Zadru, svečano je obilježena obljetnica Zadarskog mira, potpisanog u sakristiji crkve sv. Frane, 18. veljače 1358. godine.

U ovogodišnjem programu sudjelovali su: G. Š. Blagoje Bersa Zadar, OGŠ sv. Benedikta, učenici zadarskih osnovnih škola,  dječja folklorna skupina Donatići O. Š. Zadarski otoci , udruge i kulturno-umjetnička društva Zadarske županije i dr.

Pozdravnu riječ uzvanicima i sudionicima manifestacije uputio je gvardijan samostana dr. sc. fra Stipe Nosić koji se, uz dobrodošlicu, osvrnuo na povijesne okolnosti i ulogu franjevaca u potpisivanju mira iz daleke 1358. godine.  Istaknuo je je posebno značaj mira i djece koja trebaju učiti o tome koliko je mir potreban, zaželjevši svima mir i dobro, u duhu franjevačkog reda.

Anita Gržan Martinović, viša savjetnica-specijalistica za međunarodnu suradnju u Upravnom odjelu za poslove kabineta gradonačelnika Zadra, pozdravila je okupljene u ime Grada Zadra i Europske mreže mjesta mira. Grad Zadar je član ove europske mreže od 2012. godine i zajedno sa suradnicima iz drugih europskih gradova i mjesta u kojim su potpisani mirovni ugovori, radi na europskim projektima i inicijativama čiji je temeljni zadatak promovirati kulturu mira i odgoj mladih za mir.

Pozdravnu riječ uputili su još: ravnatelj O. Š. Zadarski otoci,  Davor Barić i koordinatorica programa i voditeljica projekta Muzej u školi – baština mira, Anamarija Botica Miljanović, a dr. sc. Antun Nekić, zaposlen u Zavodu za povijesne znanosti HAZU u Zadru, kao znanstveni suradnik projekta održao je kratko izlaganje o povijesnom značaju Zadarskog mira i njegovim odjecima.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu