ZADAR / ŽUPANIJA
7-DNEVNA PROGNOZA / Za početak tjedna kiša i jugo, od srijede sunce i bura, pa za vikend sve iznova…

Danas promjenjivo oblačno uz sunčana razdoblja, na Jadranu i vjetrovito. Povremeno kiša i lokalni pljuskovi s grmljavinom, pri čemu će češća, mjestimice i obilnija oborina biti na Jadranu i u predjelima uz njega. Vjetar slab do umjeren jugozapadni, ponegdje na udare i jak, na istoku jugoistočni. Na Jadranu jako i olujno jugo i južni vjetar, na sjevernom dijelu poslijepodne u slabljenju. Najviša temperatura zraka većinom između 15 i 20 °C.
U ponedjeljak promjenjivo oblačno sa sunčanim razdobljima, mjestimice kiša i pljuskovi s grmljavinom. Češće kiše bit će na istoku zemlje te osobito u Dalmaciji gdje će biti i izraženijih pljuskova. Vjetar slab do umjeren jugozapadni i južni, u Dalmaciji umjereno i jako jugo. Najniža temperatura zraka od 8 do 12, na Jadranu od 11 do 15 °C. Najviša dnevna većinom između 15 i 20 °C.
IZGLEDI VREMENA:
Promjenjivo oblačno sa sunčanim razdobljima. Povremeno kiša, češća u ponedjeljak i utorak, lokalno i u obliku pljuskova s grmljavinom, posebice u Dalmaciji gdje će biti obilni i izraženi. Vjetar na kopnu slab do umjeren jugozapadni, potom sjeveroistočni. Na Jadranu umjereno jugo, na jugu još jako i olujno, dok će drugdje duž obale prolazno puhati i slabiji sjeverozapadnjak i jugozapadnjak. U srijedu pak uglavnom jugozapadnjak, a potkraj dana će na sjevernom dijelu jačati bura. Temperatura zraka u blagom padu.

ZADAR / ŽUPANIJA
JOŠ RADOVA / U četvrtak bez vode šest ulica u Zadru!

Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Euro projekt d.o.o., dana 27.03.2025. godine u vremenskom periodu od 08:00 pa do 15:00 sati biti će privremeno obustavljena opskrba vodom potrošačima u gradu Zadru u ulicama:
Ulica Vlade Janjića-Cape, Tribanjska ulica, Ulica don Marka Granića, Ulica Josipa Stadlera, Ulica Lavoslava Ružičke, te Ulica Filipa Grabovca .
Tijekom radova do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterna s vodom za ljudsku potrošnju će biti smještena u Ulici Vlade Janjića – Cape kod kućnog broja 20.
ZADAR / ŽUPANIJA
Dani iznajmljivača 2025. u hotelu Kolovare – edukacija, networking i nove poslovne prilike

Turistička zajednica grada Zadra organizira Dane iznajmljivača 2025., koji će se održati 31. ožujka i 1. travnja u hotelu Kolovare. Dvodnevna edukacija namijenjena je privatnim iznajmljivačima, a kroz niz predavanja i prezentacija pružit će ključne informacije za uspješno i zakonito poslovanje u turističkoj sezoni.
Program obuhvaća niz zanimljivih tema:
– zakonske obveze i porezni propisi za iznajmljivače
– kako povećati vidljivost i konkurentnost na platformama poput Booking.com i Airbnb-a
– digitalni alati i tehnologije za efikasnije upravljanje smještajem
– savjeti za bolje iskustvo gostiju i podizanje kvalitete usluge
Jedan od ključnih dijelova programa bit će predstavljanje turističkih agencija i servisa iz zadarskog područja, gdje će iznajmljivači imati priliku neposredno saznati više o mogućnostima suradnje. Ovo je izvrsna prilika za proširenje prodajnih kanala i povećanje broja rezervacija kroz agencijske partnere.
Među sudionicima će biti i Rentlio, inovativna zadarska digitalna platforma za upravljanje smještajnim objektima. Njihovi stručnjaci predstavit će najnovije trendove i alate koji mogu pomoći iznajmljivačima u optimizaciji poslovanja i učinkovitijem upravljanju rezervacijama.
Prijave su otvorene do subote, 29. ožujka u 14 sati putem e-maila: info@zadar.travel. Broj mjesta je ograničen, a cijeli program dostupan je na poveznici.
ZADAR / ŽUPANIJA
KNEŽEVA / Za kraj ožujka Duo Corrente i korizmeni koncert zbora Condura Croatica

U petak, 28. 3. s početkom u 20 sati u prostorima svečanih dvorana na 1. katu Kneževe palače i stalnog postava izložbe Šest salonskih priča održat će se koncert Dua Corrente koji čine flautist Metod Sironić i čembalistica Jelena Tihomirović.
Izvest će koncert posvećen djelima talijanskih skladatelja koji su svoj radni vijek proveli u tuđini, donoseći sa sobom stilska obilježja baroka Apeninskog poluotoka na sjever Europe, ali i spajajući ih s lokalnom tradicijskom glazbom.
Ulaznice su dostupne u prodaji online ili radnim danima na info pultu Providurove palače, od 11 do 13 i od 18 do 20 sati, 26., 27. i 28. 3.
U subotu, 29. 3. s početkom u 19 sati u crkvi sv. Šime mješoviti pjevački zbor Condura Croatica pod ravnanjem maestra Ive Nižića i uz klavirsku pratnju Veronike Višćnjić održat će korizmeni koncert. Ulaz je slobodan!
-
magazin4 dana prije
(PREDIZBORNA) SUBOTNJA ŠPICA
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
MORATE U SPIZU? Ovo je radno vrijeme trgovina u Zadru ove nedjelje…
-
Hrvatska6 dana prije
ZNATE LI KADA SE POMIČE SAT? / Uskoro prelazimo na ljetno računanje vremena
-
magazin1 tjedan prije
(FOTO) RADOVI PRI KRAJU / Otvara se prvi Hyatt u Hrvatskoj – Hyatt Regency Zadar